Okul müdürü bebeği doğduğu gün hayatını kaybetti Okul müdürü bebeği doğduğu gün hayatını kaybetti
Akaryakıt fiyatlarında indirimler başladı. Hızla düşen petrol fiyatları nedeni ile Türkiye'de de mazot ve benzin fiyatlarında indirimler başladı. Bu geceden itibaren geçerli olacak şekilde litre fiyatında, benzinde 1 TL 76 kr, motorinde ise 93 kr indirim yapıldı. Petrol 
Sözcü'nün haberine göre; bu geceden itibaren geçerli olacak şekilde litre fiyatında benzinde 1 lira 76 kuruş, motorinde ise 93 kuruş indirim oldu.
Motorinin litre fiyatına dün gece yarısından itibaren 2 lira 38 kuruş indirim yapılmıştı.

İNDİRİM MAZOT BENZİN FİYATLARA YANSIMAYA BAŞLADI

Petrol fiyatları Mart ayı başında çıktığı 130 dolar seviyesinden dört gün önce başlayan düşüşle beraber 109 dolara gerilemişti. Bugün ise brent petrol varil başına 102 dolar seviyesine geriledi. Petrol fiyatlarındaki indirim akaryakıt fiyatlarına da yansımaya başladı.
 

AKARYAKITTA ZAM FIRTINASI YAŞANMIŞTI

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik işgali nedeniyle yükselen petrol fiyatları yüzünden akaryakıt fiyatlarına geçtiğimiz haftalarda birbiri ardına zamlar gelmişti. 8 Mart2 2020'de uygulanan son zamlarla beraber benzinde 1 lira 7 kuruş, motorinde ise 1 lira 59 kuruşluk bir artış yapılmıştı.
Yapılan zamlar sonrası benzinin litresi İstanbul'da 20,35 liraya yükselmiş; motorinin litresi ise İstanbul'da 22,87 liraya yükselmişti. Son olarak 9 Mart 2022 arşamba günü motorinin litre fiyatına 2,25, benzinin litre fiyatına ise 0,79 TL daha zam geleceği duyurulmuştu. Ancak bu zam son anda iptal edilmişti.

HAM PETROL FİYATLARI DOĞRUDAN ETKİLİYOR

İşlenmiş petrol ürünleri ham petrolden rafine edildiği için, ham petrolün fiyatının artması durumunda tüm tamamlanmış ürünlerin fiyatları da artıyor. Petrol fiyatlarının düşüşe geçmesi ise tersi yönde etki yapıyor. Ancak petroldeki mevcut fiyatlamanın ne kadar süreceği henüz belirsiz.