AKAM’ın sahibi Özkiraz: Mühürsüz oy pusulalarının tamamında ‘Evet’ çıktı

'Referandumdan Evet çıkarsa şirketi kapatırım' diyen ve sonrasında şirketini kapatan AKAM'ın sahibi Kemal Özkiraz, referandum sonuçlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

17 Nisan 2017 - 21:19

AKAM’ın sahibi Kemal Özkiraz, “Evet çıkarsa kapatırım” dedi ve araştırma şirketini kapattı. Bunu bir yenilgi olarak görmediğini söyleyen Özkiraz “1 milyon oyun iptal edildiği, 2.5 milyon oyun mühürsüz kullanıldığı bir ülkede anket yapmanın ne anlamı var” görüşünü savundu. “Benim partilerden, sandık gözlemcilerinden aldığım bilgiler, mühürsüz oy pusulalarının tamamında ‘Evet’ çıktığı yönünde. Böyle bir şey tesadüfle açıklanamaz” iddiasında bulunan Özkiraz, “Benim edindiğim bilgiler en çok mühürsüz oy pusulasının Güneydoğu'da, Kürt nüfusunun yoğun yaşadığı yerlerde olduğu yönünde. YSK bunu açıklamalı” diye konuştu.
Referandumdan ‘Evet' çıkması halinde anket şirketini kapatacağını açıklayan Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi'nin (AKAM) sahibi Kemal Özkiraz, dediğini yaptı, şirketi kapattı.
Haber ve foto: sözcü


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • AYDIN
  7 ay önce
  bu nasıl bir açıklama ya şurdan duydum burdam bu şahıs ın araştırma şirketinin kendisinin yaptığı açıklamalarla zaten hiç bir bilimsel veri kullanmadığı belli dedikoduyla bütün oylar evet çıktı ne demek bunu nasıl haber yapılır onu da anlamıyorum
 • Vedat
  7 ay önce
  Yalana para almıyorlar nasılsa Salla inananda var.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MEB'den , öğretmen, veli ve öğrencilere uyarı
MEB'den , öğretmen, veli ve öğrencilere uyarı
Okullara talimat, teneffüslerde o marş çalınacak
Okullara talimat, teneffüslerde o marş çalınacak