Akademisyenler YÖK'te Bir Araya Geldi

  YÖK,  coğrafyanın üniversitelerdeki durumunu değerlendirmek adına coğrafyacı akademisyenler ile bir araya geldi.

Akademisyenler YÖK'te Bir Araya Geldi
15 Şubat 2020 - 09:24

  YÖK,  coğrafyanın üniversitelerdeki durumunu değerlendirmek adına coğrafyacı akademisyenler ile bir araya geldi.
   Yüksek Öğretim Kurulu ve coğrafyacı akademisyenlerin bir araya geldiği toplantıda Prof. Dr. Yekta Saraç coğrafyanın üniversitelerdeki mevcut durumu ile ilgili konuşmak üzere toplanıldığını belirtti. Toplantıda Yekta Saraç’ın açılış konuşmasının ardından Doç. Dr. Ertek de bir sunum yaptı.
Coğrafya Değerlendirmesi
  Coğrafyanın bugün üniversitelerde hangi durumda olduğunu ele almak için gerçekleştirilen toplantıda Saraç, coğrafya ve üniversiteler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ülkenin dört bir yanından pek çok akademisyenin hazır bulunduğu toplantıda coğrafyanın üniversitelerdeki durumu ayrıntılı bir şekilde ele alınmış oldu.  Coğrafyadaki akademisyenler ile fikir alışverişi yapılan toplantıda coğrafyanın yeni dönemde ne şekillerde var olacağı da konuşuldu.  Toplantıya Prof. Dr. Yekta Saraç’ın yanı sıra Türk Coğrafya Kurumu Başkanı Doç. Dr. Ahmet Ertek de katıldı. Ayrıca toplantıda pek ok kademiysen ve dekan yer aldı.
    Toplantıya katılan Ahmet Ertek, konu ile ilgili bir sunum yaptı. Coğrafyanın durum değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda Ertek, YÖK tarafından program isimlerinde bulunan karışıklığa son vermek için düzenleme yapıldığını dile getirdi. bu konuda kamuoyuna sunulan taslak çalışmaya dair coğrafya özelinde bir takım önerilerde de bulunan Ertek, yeniden değerlendirmelerin yapılması gerektiğini vurguladı. Toplantıda coğrafya özelinde pek çok konu ele alındı. Yapılan değerlendirmelerde taslak hazırlama gibi konularda da yorum yapıldı.
 
Bu haber 1070 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum