Ak Parti milletvekili aday listesi

Ak Parti milletvekili aday listesi netleşti

21 Mayıs 2018 - 17:29

LİSTEDEN DETAYLAR
YSK'ya sunulan listede adayların 126'sını kadınlar oluşturdu. Milletvekili adaylarının yaş ortalaması 44 olurken, 25 yaşın altında 57 adaya listelerde yer verildi.
AK Parti'nin en genç milletvekili adayı Kocaeli 11. sıradan aday gösterilen 18 yaşındaki Elif Nur Bayram oldu.
http://admatic.com.tr
Listelerde 26. dönemden 167 milletvekili adayı tekrar yer buldu.
Toplam engelli milletvekili aday sayısı ise 8 oldu.
Milletvekili adaylarının 466'sı evli.
Ak Parti milletvekili aday listesi netleşti.
AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayları
Berat Albayrak
Nurettin Canikli
Ravza Kavakçı Kan
İsmet Uçma
Berna Satır
Hulusi Şentürk
Fatih Süleyman Denizoğlu
Hurşit Yıldırım
Ali Sevinç
Mustafa Sincan
Ahmet Ayhan Kayaoğlu
Sinem Demir
AK PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
Jülide Sarıeroğlu
Tamer Dağlı
Ahmet Zembilci
Ramazan Çırak
Erol Kahraman
Muhammet Aksoy
AK PARTİ ADIYAMAN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
Ahmet Aydın
İbrahim Halil Fırat
Mahmut Fatih Toprak
AK PARTİ AĞRI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
Ekrem Çelebi
Abbas Aydın
Dilan Özgün Özmen
Erhan Tenekeci oldu.
Eskişehir
1) Nabi Avcı
Diyarbakır
1) Mehdi Eker
AK PARTİ ANKARA 1. NOLU SEÇİM BÖLGESİ
Yıldırım Tuğrul Türkeş
Fatih Şahin
Yalçın Akdoğan
Ali İhsan Arslan
Murat Yıldırım
Fatma Öncü
Fahri Usta
ANKARA 2.NOLU SEÇİM BÖLGESİ
Mustafa Destici
Lütfiye Selva Çam
Emrullah İşler
Orhan Yegin
Arife Polat Düzgün
Zeynep Yıldız
Ahmet Fethan Baykoç
ERZURUM
Erzurum'un adayları belli oldu... İşte Adayların İsimleri:
1-Prof.Dr. Recep Akdağ
2-Zehra Taşkesenlioğlu
3-Selami Altınok
4-İbrahim Aydemir
5-Zafer Tarıkdaroğlu
6-Fazilet Dağcı Çığlı
ORDU
Bahaddin YEDİYILDIZ
Ergün TAŞÇI
Metin GÜNDOĞDU
Hamide AYDOĞDU
Sait İNAN
Yavuz Seli KIRAN
ANKARA 3.NOLU SEÇİM BÖLGESİ
Mehmet Naci Bostani
Asuman Erdoğan
Nevzat Ceylan
Barış Aydın
Hacı Turan
Meryem Göka
İZMİR 1. NOLU SEÇİM BÖLGESİ
Binali Yıldırım
Mahmut Atilla Kaya
Ceyda Bölünmez Çankırı
Cemal Bekle
Bilal Doğan
Emre Cemil Ayvalı
Temel Yıldırım
İZMİR 2 NOLU SEÇİM BÖLGESİ
Hamza Dağ
Fehmi Alpay Özalan
Necip Nasır
Yaşar Kırkpınar
Melek Eroğlu
Necip Fazıl Kurt
Adil Yüksel


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmenlerin 2018 Haziran Dönemi Mesleki Çalışma Ek Ders Ücreti
Öğretmenlerin 2018 Haziran Dönemi Mesleki Çalışma Ek Ders...
Genetik kas hastası kardeşler hayata tutunmaya çalışıyor
Genetik kas hastası kardeşler hayata tutunmaya çalışıyor