AİHM, ihraçlarda Anayasa Mahkemesi kararını bekleyecek

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yürütülen FETÖ soruşturmalarında kamudan ihraç edilenler hakkında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin karar vermeden önce AYM kararını bekleyeceğini belirtti. FETÖ mensuplarının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine binlerce elektronik posta ve mesaj yolladıklarını vurgulayan Bozdağ, AİHM’i Türkiye aleyhine etkilemeye çalıştıklarını açıkladı.

20 Mart 2017 - 09:20 - Güncelleme: 20 Mart 2017 - 11:10

AİHM, FETÖ ihraçlarında Anayasa Mahkemesi (AYM) kararını bekleyecek

HaberTürk gazetesine OHAL komisyonu hakkında açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Sabah gazetesine de açıklamalarda bulundu. Gazeteye yaptığı açıklamalar ağırlıklı olarak AİHM ve Avrupa Konseyi üzerine olan Adalet Bakanı Bozdağ, FETÖcülerin AİHM’i etkilemeye çalıştığını açıkladı.

Bozdağ, binlerce e-posta ev mektup gönderilerek Türkiye aleyhine propaganda oluşturulmaya çalışılıyor ifadesini kullandı.
OHAL inceleme komisyonu üye seçiminin bu hafta tamamlanacağını belirten Bozdağ, Başbakan Yıldırım’ın talimat vermesi ile birlikte OHAL komisyonu kurulmasının bu hafta gerçekleşeceğini de ifade etti.

FETÖCÜLER AİHM’E BASKI YAPIYOR

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin terör örgütü FETÖ/PDY etkisi altında kaldığını açıklayan Bekir Bozdağ, bu propagandanın örgüt tarafından bilinçli bir şekilde yürütülen bir çalışma olduğunu belirtti. Meslekten ihraç edilen ve haklarında örgüt üyeliğinden işlem yapılan FETÖ mensuplarının ülke aleyhine AİHM’e mesaj gönderdiklerini ifade eden Bozdağ, örgüt üyesi kişilerin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi içerisinde görev yapan üyelere binlerce e-posta gönderdiklerini ve Türkiyeyi karalayıcı şikayetlerde bulunduklarını açıkladı.

Örgüt propagandası etkisi altında kalan AİHM nazarında bizlerde ülkenin algılarını değiştirmekte zorlanıyoruz ifadesini kullanan Bozdağ, AİHM’in bu konuda daha dikkatli olması gerektiğinin altını çizdi.

AYM KARARI OLMADAN AİHM KARAR VERMEZ

Anayasa Mahkemesi (AYM) tarafından bir karar verilmeden Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin karar almayacağını açıklayan Bozdağ, AİHM’in AYM kararını bekleyeceğini belirtti. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin saygın bir mahkeme olduğunu belirten Bekir Bozdağ, AİHM’in saygınlığını bozacak adım atmayacağını düşündüklerini açıklarken, dışarıdan Türk yargısına yönelik bir algı operasyonu oluşturmaya çalışan FETÖ/PDY örgütünün hamlelerine AİHM’in dikkat etmesi gerektiğini vurguladı.
Öğretmenler İçin


KHK İHRAÇ VE İADE SAYFASINDAN TÜM GELİŞMELERİ TAKİP İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Ömer
  9 ay önce
  Ben kardeşlerimden adalet istiyorum. Olmazsa baskasından yardım istemek zorundayım.
 • fuat cicek
  9 ay önce
  Şimdi ortada sizin millete çıkıp hangi kriterlerden insanları ihraç ettiğinizin beyanı var mı yok.sendika ve bankanın suc teskil ettiğini avrupaya diyebiliyormusunuz.yok.peki neden maillerden korku saldı.madem hukuk devletiyiz.nerde bilgi edinme kanunu.yarası olan gocunur.idari tasarrufu ahime bi açıklayın bakalım nasılmış bu.
 • Mağdur
  9 ay önce
  Olur aym 1o yıl bekletsin o zaman. Ahim belli bir süre verdi olmazsa direk incelemeye alacak.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bozdağ'dan göreve iadelerle ilgili açıklama
Bozdağ'dan göreve iadelerle ilgili açıklama
Yolcu otobüsüyle otomobil çarpıştı: çok sayıda ölü ve yaralı var
Yolcu otobüsüyle otomobil çarpıştı: çok sayıda ölü ve...