AİBÜ, REHAB Projesi için Almanya’da

Avrupa Birliği Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Faaliyetleri kapsamında sürdürülen Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü öğretim üyesi Yrd.Doç.Ahmet YIKMIŞ’ın yürütücülüğünü üstlendiği "Madde bağımlısı olan yetişkinler ve ailelerinin sosyal entegrasyonu ve rehabilitasyonu" “Rehabilitation and Integration into Society of Drug Addicted Adults and Their Families” (REHAB) isimli AB Projesi'nin açılış toplantısı 1-2 Mart 2017 tarihlerinde Almanya’nın Paderborn şehrinde yapıldı.

22 Mart 2017 - 00:31 - Güncelleme: 22 Mart 2017 - 00:34

AİBÜ’nün Koordinatörlüğünü üstlendiği proje, Ülkemizden AİBÜ Özel Eğitim Bölümü, Tüm Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kurumları Derneği, Sima Özel Eğitim ve Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti., Sosyologlar Derneği İspanya’dan Asociacion Granadina para la informacion, formacion y desarrollo de las nuevas tecnologias (AGIFODENT), Almanya’dan Stiftung Bildung & Handwerk (SBH) ve Romanya’dan Romanian Probation Directorate (RPD) işbirliğiyle 232.000 Avro’luk bir bütçe ile gerçekleştiriliyor.
Almanya’da Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ni Yrd. Doç. Dr. Ahmet Yıkmış ve Yrd. Doç. Dr. Orhan Curaoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Alpaslan Karabulut’un temsil ettiği toplantıda; Proje açılışı, proje ortaklarının kurumları ve projedeki görevleri ile ilgili bilgi alışverişi ve Türkiye, Almaya, Romanya ve İspanya’da madde bağımlılığı ile ilgili sunumlar yapılarak görev paylaşımları yapılmıştır.
Projeyle ilgili ikinci toplantı, Bolu’da  Mayıs ayında yapılması planlanmaktadır. Proje ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için http://rehab.ibu.edu.tr/  adresi ziyaret edilebilir.
Kaynak:http://bolununsesi.com/icerik/haber.asp?id=37039

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme ritüeli
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme...
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi