Ahmet Gündoğdu Yandaşlığa Çarpıcı Tanım

Eski Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı, Ak PArti Milletvekili olan Ahmet Gündoğdu'dan yandaşlık açıklaması. Başkanlığı döneminde toplu sözleşme masalarında hükumetten yana tavır koymakla ve bu nedenle de başk

27 Şubat 2016 - 23:26

Eski Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı, Ak PArti Milletvekili olan Ahmet Gündoğdu'dan yandaşlık açıklaması. Başkanlığı döneminde toplu sözleşme masalarında hükumetten yana tavır koymakla ve bu nedenle de başkanı olduğu sendikaya sarı sendika yakıştırmaları ile eleştirilen Gündoğdu eleştirilere cevap verdi.

Ankara Milletvekili Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Onursal Başkanı Ahmet Gündoğdu"Yandaşlık, ya milletten yana tavır koymaktır ya da darbeden yana taraf olmaktır. 
TBMM Genel Kurulu'nda, 2016 yılı bütçe görüşmelerinde, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile TBMM İdare Amiri ve AK Parti Ankara Milletvekili Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Onursal Başkanı Ahmet Gündoğdu arasında, "sarı kravat, sarı sendika" tartışması yaşandı.

AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu ise 1920'den bugüne ülkede yaşanan kırılma noktalarını paylaşmak istediğini ifade ederek şöyle konuştu: "Yıl 1920 ve 1921, millet orduyu, devleti ve hükümeti kuruyor. Yıl 1925, Takrir-i Sükun Kanunuyla CHP dışında parti bırakılmıyor, böylece 26 yıl tek parti dönemi, seçim var, seçenek yok. 1950-1961 arası çok partili hayata geçiyoruz ama 1950, 1954, 1957'de CHP seçimleri kaybedince 1960'ta darbe oluyor ve 1961 Anayasası yapılıyor. 1971 ve 1980 darbesi, ardından 1982 Anayasası... Bugün bile Kenan paşanın cenazesine itibar etmeyenlerin, hala onun anayasasına sarılıyor olmasını da dikkate almak lazım." Gündoğdu, "Gazetecilerle ilgili Anayasa Mahkemesinin verdiği kararı biz anayasa metnine koyarken bugün bayram edenler, o gün hayır diyorlardı" dedi. Çözüm sürecinin özgürlükler boyutuna değinmek istediğini belirten Gündoğdu, "Dün devlet, şefkat eliyle özgürlükleri veriyordu. Bugün kudret eliyle teröristlere, çukur siyasetçilerine hak ettiği işlemi yapıyor" diye konuştu. SEVİMLİ ÖĞRENCİ VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

Sarı kravat tartışması Sataşma gerekçesiyle kürsüye gelen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Ahmet bey kürsüye ilk çıktığında, geçmişindeki sendikacılığından dolayı sarı kravatı o kadar tepki aldı ki bugün farklı renk tercih etmiş ama ben gönül rahatlığıyla onun takamadığı kravatı bugün taktım" diye konuştu. Özel, dönemin CHP Genel Başkanı İsmet İnönü'nün 1950 seçiminin akşamı, "Seçimi kaybettiniz, ne yapacaksınız, iktidarı devredecek misiniz?" diye sorulduğunda, "Bu benim en büyük yenilgim şüphesiz ama Türkiye demokrasisinin en büyük zaferidir" dediğini aktardı. Özel, "Bir saat içinde devir teslimin yapılması talimatını verdi. Bu, CHP'nin ülkeyi demokrasiye geçiş sürecindeki yüz akıdır. 7 Haziran gecesi seçim sonuçlarını görünce kararan, 4 gün dili tutulan, başdanışman Burhan Kuzu'ya 'Millet kaosu seçti' mesajı attıran, Sağlık Bakanı'na, 'Başkan seçseydik bu kaos, terör olmazdı' dedirten, şehit haberleri akarken '400 vekil alınsaydı bunlar olmazdı' diyen, bir seçim sonucunu beğenmeyip seçmenin beyninin altına korku aşılayan, iktidarı bırakamayan biz değiliz" diye konuştu.

Sataşma gerekçesiyle söz alan Gündoğdu ise birçok kravatı olduğunu ve sarı kravatını da takmaya devam edeceğini söyledi. Gündoğdu, Özel'in "sarı sendikacılık" ithamıyla ilgili olarak da "Yandaşlık, ya milletten yana tavır koymaktır ya da darbeden yana taraf olmaktır, ya İbrahim'in yanında yer almaktır ya nemrudun yanında yer almaktır. Tek parti diktatörlüğüyle 18 yıl ezanın Türkçe okutulmasını ve hem değişmez lider hem parti lideri dönemini çok iyi biliyoruz" değerlendirmesinde bulundu. 

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SİTEYE ÜYE OL BİLGİ ÖDEV ŞİİR VB. PAYLAŞ, SOHBET ET

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları