Ağustos Öğretmen Ataması Yapılacak Mı? Kaç Öğretmen Atanacak Atama Yapılacak Mı?

2016 Ağustos ataması yapılacak mı. Öğretmen ataması yapılacak mı, kaç öğretmen atanacak, öğretmen alımı yapılacak mı? Öğretmen atamaları ile ilgili merak edilenler Nabi Avcı'ya soruldu.

23 Mayıs 2016 - 16:09

2016 Ağustos ataması yapılacak mı. Öğretmen ataması yapılacak mı, kaç öğretmen atanacak, öğretmen alımı yapılacak mı? Öğretmen atamaları ile ilgili merak edilenler Nabi Avcı'ya soruldu.

Bu branşlarda öğretmen ihtiyacı ve ders saati artacak TIKLAYINIZ

Yaklaşık 400 bin öğretmen adayının atama beklediği Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığı’ndan bir açıklama yapılmaması kafaları karıştırıyor.
Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, Milli Eğitim Bakanı Nabi Evcı’ya ''Ağustos’ta öğretmen ataması olacak mı, adayların endişelerini gideren açıklamayı ne zaman yapacaksınız'' diye sordu.

CHP Milletvekili günlerdir yüzlerce öğretmen adayından ağustosta yapılması beklenen atamalara ilişkin mesaj aldığını söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir açıklama yapılmamış olmasının öğretmen adaylarını endişelendirdiğini belirten Dr. İrgil, ''Konuyu TBMM’ye taşıdık, Milli Eğitim Bakanı’na sorduk. Önümüzdeki günlerde bir açıklamaya yapılacağını düşünüyorum'' dedi.

İŞSİZ ÖĞRETMEN SAYISI ARTABİLİR

Öte yandan öğretmen adaylarının endişelerine yönelik olarak da bir açıklama yapan Dr. İrgil, “Şubat ayında atama yapılmayacağı söylenirken 30 bin yeni öğretmen göreve başladı, Ağustos'ta da atama yapılacaktır. Her yıl en az 50 bin öğretmen ihtiyacımız var. Ama asıl sorun öğretmen ihtiyacından ziyade, eğitim fakültelerindeki kontenjan fazlalığı. İşsiz öğretmenler yetiştirileceğine ihtiyaç dahilinde öğretmen mezun edilmeli. Yoksa atama bekleyen öğretmenlerin sayısı her yıl biraz daha artacak. Dolayısıyla eğitimin her alanında olduğu gibi öğretmen yetiştirme yöntemlerinde de yeni baştan planlama ve düzenlemeler gerekli.” diye konuştu. (Samanyolu Haber)

Zeka geriliğine yol açan uygulamadan Avrupa vazgeçti, bizde yaygınlaşıyor

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 Yeni KHK geliyor !
2 Yeni KHK geliyor !
"Dikkat, Fetö'cülere Af Hazırlığı!"