Ağustos atamasında ne kadar öğretmen atanacak?

Öğretmen adaylarının şu sıralar en çok merak ettiği konuların başında öğretmen atamaları sayısı geliyor. Zira ne KPSS puanı ne de mülakat puanı, atama sayısı ve bölüme ayrılan kontenjan kadar önemli.

29 Mayıs 2017 - 11:44

Öğretmen adaylarının şu sıralar en çok merak ettiği konuların başında öğretmen atamaları sayısı geliyor. Zira ne KPSS puanı ne de mülakat puanı, atama sayısı ve bölüme ayrılan kontenjan kadar önemli. Önemli olan öğretmen adayının bölümüne ayrılacak olan kontenjan sayısıdır.

Bir çok kez bölüm birincisi olduğu halde kontenjan açılmadığı için ataması yapılmayan öğretmen adaylarına rastlamıştık.

Bu nedenle öğretmen atama sayısı çok önemli. Milli Eğitim Bakanlığı 2017 Ağustos ayında 10 bin öğretmen ataması yapılacağını ifade etmişti. Öğretmen atama sayısının 10 bin olması öğretmen adaylarını pek memnun etmiyor. Özellikle ihraçlardan sonra ciddi öğretmen ihtiyacı oluşmuş olması nedeniyle 2017 Ağustos atamasında sayının yüksek olması bekleniyor.

Peki 10 Bin Öğretmen Atamasında Sayı Artar mı? Ağustos ayında yapılacak olan 10 bin öğretmen atamasında atama sayısının yükselmesi tabi ki mümkün. Fakat burada öğretmen adaylarının oluşturacağı kamuoyu ve verecekleri mücadele büyük önem arz ediyor.

Öğretmen atamalarında sayının artması için büyük bir baskı yapılması şart. Özellikle sosyal medyayı iyi kullanan öğretmen adaylarının buradan verecekleri mücadele ile sayıyı arttırmaları mümkün olabilir.

Milli Eğitim Bakanlığının da bu konuda gerekli bütçenin sağlanması için Maliye Bakanlığına başvuruda bulunması ve buna izin verilmesi gerekiyor. Şu an için sadece 10 bin atama izni çıktı. Fakat bu durum değişebilir. İstenilirse bu sayı arttırılabilir.kaynak:MEB Personel

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme ritüeli
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme...
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi