MHP lideri Devlet Bahçeli'nin zincir marketlerde ki fahiş fiyatları hedef göstermesinin arkasından Ağrı'da zabıta ekipleri yapılan denetim sonucu 5 marketi mühürledi. Amasya'da ise Belediye Başkanı Mehmet Sarı, il merkezindeki BİM marketlerinin tamamını zabıta ekipleriyle denetletti..

Ağrı'da 5 zincir market Belediyesi zabıta ekiplerince yapılan denetim sonucunda çeşitli tespitler gerekçesi ile mühürlenerek kapatıldı.

Ağrı Belediyesinde marketlerin kapatılmasına ilişkin olarak yapılan yazılı açıklamada, Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın talimatı doğrultusunda zabıta ekiplerince il merkezindeki market ve iş yerlerinin düzenli olarak denetlendiği belirtildi.

Marketlerde gramaj, raf-kasa fiyatları uygunluğu, hijyen ve düzen, son kullanma tarihi kontrolü, fahiş fiyat ve stokçuluğun denetlendiği anlatıldı

Ağrı Belediyesi'nin yapmış olduğu açıklama şöyle ;

"Ekiplerimizin bugün gerçekleştirdiği denetimde şartları taşımayan 5 market mühürlenerek faaliyetlerine ara verilmiştir" 

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise, “Amasya adına söylüyorum, belediye başkanlığına geldiğim günden beri malum marketlerin hiçbirine ruhsat vermedim. O kadar baskı, o kadar talep oldu, hiçbirine ruhsat vermedim” diyerek tarafını belli etti.
Sarı konuşmalarını devam ettirdi..
Şehrimizde bu tür marketlerin açılmasına müsaade etmedim. Özellikle adı geçen marketin açılmasına müsaade etmedim. Lakin dün hangi akla hizmetle ya da kimler tarafından örgütlendiği belli olmayan bir gafilin, bir cahilin açıklaması Türk milletinin dikkatini çekmiştir.

KPSS Sıralaması güncellendi, Almanca öğretmenliği geriledi KPSS Sıralaması güncellendi, Almanca öğretmenliği geriledi

Ben ona şöyle söylüyorum: Galip, mağlup olmuştur. Onun haddi de değildir, hakkı da değildir. Türk milletinin liderine, Sayın Devlet Bahçeli Bey’e dil uzatma cesaretini göstermesinin manasını anlayamıyorum. Bana göre manda yüreği yemiş olması lazım. Herkes dilinin ayarını bilmek zorundadır. Bilmezse haddini bildiren mutlaka olacaktır.
Türk milletinin duyarlı olduğuna ve hassasiyetlerine inanan birisiyim. Bu kendini bilmezin Türk milleti cezasını verecektir. Hemen tövbe etmeli, özür dilemeli. Yoksa bu işin altından kendini kaldıramaz.. '' açıklamalarında bulundu..