AES: Anneler gülsün, güldürsün!

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Basın Sekreteri Mustafa Yaman, 'Anneler Günü' dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

08 Mayıs 2016 - 23:40

AES: Anneler gülsün, güldürsün!
Anadolu Eğitim Sendikası Genel Basın Sekreteri Mustafa Yaman, 'Anneler Günü' dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Dünyanın bir çok ülkesinde kutlanılan anneler günü, bir çok ülkede aynı gün kutlanılmasa da aynı anlamı ifade ediyor. Sevgi, şefkat, merhamet ve özverinin timsali annelerimizin günü kutlu olsun.
Anneler Günü, Türkiye’de ilk olarak 1955 yılında kutlanmaya başlandı. Türk Kadınlar Birliğinin girişimleri ile 5 Mayıs 1955 tarihinde mayıs ayının ikinci Pazar günü ‘’Anneler Günü” olarak kutlanması kararı verildi. O yıl, yılın annesi olarak 93 harbinin meşhur kahramanlarından 98 yaşındaki Erzurumlu Nene Hatun seçildi.
1956 yılında çıkarılan kararname ile o yıl en özel anne Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın resmini taşıyan bir hatıra pulu çıkarıldı.
Ülkemizde 61 yıl önce kutlanmaya başlanan ‘Anneler Günü’ dolayısıyla Anadolu Eğitim Sendikası da (AES) bir kutlama mesajı yayımladı.
Anadolu Eğitim Sendikası Genel Basın Sekreteri Mustafa Yaman, Anneler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajla başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin gününü kutladı.
“GELECEĞİN HAZIRLAYICISI VE GÜZİDE MİMARLARI”
Yaman’ın kutlama mesajında şu ifadelere yer verildi:
Annelik, yeri doldurulamayan, sözcüklerle anlatılamayan ve değeri hiçbir zenginlikle ölçülemeyen, dünyadaki en yüce duygudur.  Koşulsuz, karşılıksız ve çağıldayan bir nehir gibidir anne sevgisi.
Şefkatin, bağışlamanın, hoşgörünün ve eşsiz sahiplenişin en önemli kahramanlarıdır annelerimiz. Hiç kuşkusuz ailenin temelinde de esas olan annelerdir.
Sağlıklı bir toplum için, sağlıklı çocuk ve gençlerin yetişmesi büyük oranda annelere ve aile ortamına bağlıdır. Dolayısıyla, annelerimiz geleceğin hazırlayıcısı ve güzide mimarlarıdır.
Bunun yanı sıra hem maddi, hem de manevi hayatımızda annelerimizin yeri doldurulamaz önem ve değeri bulunmaktadır.
Nitekim “Cennet annelerin ayakları altındadır” hadisi bunun en önemli kanıtıdır.
Elbette, elleri öpülesi annelerimizi yılın bir gününde hatırlamamız ve anmamız asla doğru değildir.
Onlara, yaşadığımız müddetçe en değerli hazinemiz olarak saygıyla ve büyük bir hürmetle yaklaşmamız en öncelikli sorumluluklarımız arasında yer almalıdır.
Bunun içindir ki;
Anneler gülsün, güldürsün.
Bir günü değil, her günü sağlıklı, mutlu ve huzurlu olsun…
Bu duygularla canını vatanımız için feda eden kahramanlar yetiştiren başta şehit anneleri olmak üzere, tüm annelerimizin bu anlamlı gününü saygıyla selamlıyor, mutlu, bir geleceğe hep birlikte yürümemiz dileklerimizle, tüm annelerin Anneler Gününü kutluyoruz.”

2016 TEMMUZ ÖĞRETMEN MAAŞLARI TIKLAYINIZ

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Araç sahiplerine kötü haber
Araç sahiplerine kötü haber
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor