erkek protez saçthemeforest temaları

AES Genel Başkanı: "Memurlarımıza ek zam yapılmalıdır"

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı ve BASK Genel Sekreteri Mehmet Alper Öğretici, yaptığı yazılı açıklama ile memurlara ek zam yapılması gerektiğini ifade etti.

AES Genel Başkanı: "Memurlarımıza ek zam yapılmalıdır"
03 Mayıs 2019 - 14:54

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici'nin memurlara ek zam yapılması ile ilgili çağrısı AES resmi web sitesinden yayınlandı. Yaptığı açıklamada, memurların sürekli olarak enflasyon altında kaldığını belirten Öğretici, bu nedenle ek zam yapılması gerektiğini vurguladı.

4. Dönem Toplu Sözleşme gereği tüm kamu görevlilerinin 2019 yılının ilk 6 ayı için %4 zam aldığını hatırlatan Öğretici, ikinci 6 ay için de %5 zam alacaklarını aktardı. Bugün açıklanan Nisan ayı enflasyon oranı ile Ocak-Şubat-Mart-Nisan aylarını kapsayan 4 aylık enflasyon oranının %3,99 olduğunu belirten Öğretici, ilk 6 ay için alınan zam miktarının 4 aylık süre içerisinde eridiğini ve bundan sonraki aylarda ise aradaki farkın memurların cebinden çıkmaya devam edeceğine dikkat çekti.

“Sıfır Zam”

Geçmiş dönemlerde imzalanan toplu sözleşmelere bakıldığında kamu çalışanlarının çoğu zaman enflasyonun altında kaldığını, cepten yediğini ve sonrasında enflasyon farkı aldığını ifade eden Öğretici, 2014 yılında ise sadece brüt artış gerçekleştiğini ve enflasyon farkının alınmadığını dile getirdi. Enflasyon farklarının 6 aylık dönemlerle değil, aylık olarak maaşlara eklenmesi gerektiğine işaret eden Öğretici, enflasyon oranında artışın aslında “sıfır zam” anlamına gelmekte olduğunun ve tüm bu nedenlerle memurlara ek zam yapılması, kayıplarının karşılanması gerektiğinin altını çizdi.

Kaynak: Anadolu Eğitim Sendikası

Bu haber 722 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort