Adıyaman'da KHK'lı Öğretmen Teröristlere Kıyafet Sağladığı İddiasıyla Tutuklandı

Adıyaman’da, terör örgütü mensubu teröristlere kıyafet temin ettiği iddiası ile hakkında soruşturma başlatılan ve daha önce KHK ile ihraç edildiği bildirilen öğretmen jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyon sonrası yakalanarak gözaltına alındı. Eski öğretmen çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Adıyaman'da KHK'lı Öğretmen Teröristlere Kıyafet Sağladığı İddiasıyla Tutuklandı
29 Temmuz 2021 - 00:29
Eski öğrtmenin tutklanması sürecine ilişkin olarak edinilen bilgilere göre, Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı, Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma dahilinde teröristlerin kırsal bölgede üzerine giydikleri kıyafetleri temin ettiği iddia edilen E.Ç.’ye yönelik operasyon düzenledi. 

Daha önce KHK ile ihraç edildiği belirlenen E.Ç.’nin Diyarbakır’dan temin ettiği 3 adet kıyafeti bir başka milis aracılığıyla teröristlere gönderdiğinin tespit edildiği, gözaltına alınan E.Ç.'nin, jandarma karakolunda alınan ifadesinin ardından adliyeye sevk edildiği , burada mahkemeye çıkarılan şahısın tutuklanarak cezaevine gönderildiği bildirildi. 
Diğer taraftan konuyla ilgili ismi öğrenilmeyen bir şahsın daha gözaltında olduğu ve sorgusunun devam ettiği yönünde bilgiler gelirken Adıyaman genelinde teröristlere yardım ve yataklıkta bulunan şahıslara yönelik soruşturmanın sürdüğü belirtildi. Konuyla ilgili soruşturma sürüyor.
 
Bu haber 271 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum