Adaylar YKS Sorularını Yorumladı... Sorular Nasıldı?

Yükseköğretim Sınavı kapsamındaki 1. oturum olan Temel Yeterlilik Testi bugün saat 12:30'da sona erdi. TYT soruları hakkında adaylardan yorumlar gelmeye başladı.

Adaylar YKS Sorularını Yorumladı... Sorular Nasıldı?
15 Haziran 2019 - 11:50

Yükseköğretim Sınavı (YKS) 1. oturumu bugün saat 12:30'da tamamlandı ve sınava giren adaylar görüşlerini belirttiler. Adaylardan bazıları Türkçe sorularının uzun olduğunu ve cevaplamak için zamanın yetmediği yönünde yorumlar yaptı.

Matematik sorularında mantık kullanmak gerektiğini belirten bazı adaylar ise, bilgi sorusunun bulunmadığını ve zor olmadığını söyledi. Sosyal Bilimler sorularının oldukça uzun olduğunu ifade eden adaylardan bazıları da soruların rahatça çözebildiğini söyledi.

Yine en zor testin Türkçe testi olduğunu belirten adaylar arasında Türkçe sorular için zamanın yetmediğini belirten adaylar ağırlıktaydı. Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler sorularının orta derecede zor olduğunu belirten bazı adaylar ise Matematik sorularının kolaylıkla yapılabileceğini söyledi.

TYT Soruları Hakkındaki Genel Kanı

Türkçe sorularının zor, Fen Bilimleri ile Sosyal Bilimler sorularının orta derecede zor ve Matematik sorularının ise kolay olduğu yönünde adayların genel kanıya sahip oldukları görüldü.

Bu haber 1131 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort