Aday öğretmenlere yetiştirme sürecinde nöbet görevi verilebilir mi?

Aday öğretmenlere yetiştirme sürecinde nöbet görevi verilebilir mi? MEB Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecine İlişkin Yönerge Yayınladı.

07 Ocak 2017 - 20:08

Yönergeye göre; Aday öğretmenlere yetiştirme sürecinde bağımsız olarak ders ve nöbet görevi verilemez. Aday öğretmenler, bu süreçte derslere danışman öğretmen nezaretinde girer ve danışman öğretmenin nöbetçi olduğu zamanlarda nöbet görevini izlemek üzere danışman öğretmenin yanında yer alır.
İŞTE İLGİLİ MADDE:
İKİNCİ BÖLÜM
Yetiştirme SüreciileGörevliler ve Görevler
Yetiştirme süreci
MADDE 5- (l) Aday öğretmenler, adaylıklarının ilk altı ayında yetiştirme sürecine tabi tutulurlar. Yetiştirme süreci, Bakanlıkça belirlenen Yetiştirme Programı doğrultusunda aday öğretmenlerin görevlendirildiği eğitim kurumunda, eğitim kurumu yöneticileri ve danışman öğretmenlerin sorumluluğunda gerçekleştirilir.
(2) Aday öğretmenler, Yetiştirme Programı kapsamında sınıf içi, okul içi ve okul dışı faaliyetleri gerçekleştirir ve hizmetiçi eğitim faaliyetlerine katılırlar.
(3) Aday öğretmenlere yetiştirme sürecindebağımsızolarak ders ve nöbet görevi verilemez. Aday öğretmenler, bu süreçte derslere danışman öğretmen nezaretinde girer ve danışman öğretmenin nöbetçi olduğu zamanlardanöbet görevini izlemek üzere danışman öğretmenin yanında yer alır.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Biyoloji_5
    10 ay önce
    Kesinlikle yanlış haber. 17 Ekim de yeni düzenlemeler geldi, artık stajer öğretmenler de nöbet tutabiliyor, ek ders alabiliyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu