Aday Öğretmenler: Asli Öğretmenlik Sınavı İstemiyoruz

Aday Öğretmenler: Asli Öğretmenlik Sınavı İstemiyoruz

23 Aralık 2016 - 13:46 - Güncelleme: 23 Aralık 2016 - 13:53

Şubat 2016’ da atanan öğretmenler mart ve nisan aylarında yapılacak olan asil öğretmenliğe geçiş sınavının kaldırılmasını talep etmektedir. Aday öğretmenler, KPSS‘ yi çok zor atlattıklarını, asil öğretmenliğe geçiş sınavının geçerliliğini yitirdiğini ve istenilen amaca uygun olmadığından bu sınavın bundan sonra yapılmaması gerektiğini belirtiyorlar.
       Şubat 2016’ da atanan öğretmenlerin geçirdiği bu süreç bu anlamda ilk ve son olmuştur. Bu aday öğretmenler kadrolu statüsündeki son öğretmenlerdir. 6 aylık yetiştirme programına dahil olan, bu süreçte ders izlemiş, ders anlatmış, okul içi idari işlere, okul dışı faaliyetlere ve yaz tatili boyunca yapılan seminerlere katılmış ve bunların her biri için yüzlerce sayfa form tutmuş yeterli donanıma gelmiş kişilerdir. Bunun dışında eğitim-öğretim yılı başında seminerleri herkes istediği yerde alabilirken Şubat 2016’ da atanan aday öğretmenlerin seminerlerini atandıkları kurumlarda almak zorunda kalmaları onlar için ayrı bir külfet oluşturmuştur.
     Şubat 2016’ da atanan aday öğretmenler,  çok yoğun-yorucu bir dönemden geçerek buralara kadar geldiklerini ve artık rahata kavuşmak istediklerini dile getirmektedirler. Onlar için en doğru karar, asil öğretmenliğe geçişin, yazılı sınav ve sözlü mülakatla değil de bu süreçte yapılan üç değerlendirmenin  ( müfettiş –müdür –danışmanın verdiği notlar ) sonucuyla belirlenmesidir. Bu yüzden Şubat 2016 ‘da  atanan aday öğretmenler bu sınavın kaldırılmasını talep etmekte,yetkililer tarafından gereğinin yapılacağına inanmaktadırlar. 
                                                                            
    ŞUBAT 2016 ' DA ATANAN ADAY ÖĞRETMENLER

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti