Adana TES'in Hukuk Zaferi; İl Müdürü Sendikayı Engellemekten Yargılanacak

Adana TES'in Hukuk Zaferi; İlçe Müdürü Sendikal Faaliyet Engelleme, Müdür ve Müdür Yardımcılarını Hukuksuz Görevden Alma vb. Suçlardan Yargılanacak

03 Mayıs 2016 - 22:49

Adana TES'in Hukuk Zaferi; İlçe Müdürü Sendikal Faaliyet Engelleme, Müdür ve Müdür Yardımcılarını Hukuksuz Görevden Alma vb. Suçlardan Yargılanacak.

Türk Eğitim Sen'in en etkin sendikacılarından biri olan ve yaptığı sendikal çalışmalar ile Türkiye gündeminden düşmeyen TES Adana 2 No'lu Şube Sekreteri Ömer Volkan Çiçek bir hukuk zaferine daha imza attı.

ŞOK!!! SERBEST KIYAFET GİYEN ÖĞRETMENE SORUŞTURMA AÇILDI

Çiçek, Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar hakkında; Sendikal eylemlerine müdahale ederek engellemek, mahkeme kararlarına rağmen okul müdürlerini göreve iade etmeyerek 75 puan alrında puanlama yapmak ve çok sayıda gerekçe ile mahkemeye şikayette bulunmuş, Adana Valiliği tarafından soruşturma izni verilmemesi nedeni ile Valilik kararını idare mahkemesine taşımıştı. Çiçek'in müracaatını değerlendiren mahkeme Adana İl Milli Eğitim Müdürünün yargılanmasına hükmetti. 

www.ogretmenlersitesi.com'a açıklama yapan Çiçek şunları söyledi;

Bakanlığa yaptığımız şikayet sonucu gelen müfettişler soruşturma yapmıştı. 8 klasörlük bilgi belgelerin olduğu soruşturmaya rağmen Turan Akpınar için yargılama izni verilmemişti.
Bende valiliğin bu kararına karşı bölge idare mahkemesine itiraz ettim. Bu itirazı kabul eden Adana bölge idare mahkemesi Adana Valiliği'nin kararını bozarak Ön soruşturma izni vermiştir. 
Dün bakanlıktan gelen iki müfettişe ifade verdim. 
Sonucu göreceğiz. 
 Ömer Volkan çiçek
Tes adana 2 nolu şb. Skrt.

2016 TEMMUZ ÖĞRETMEN MAAŞLARI TIKLAYINIZ

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN

 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Usta oyuncuya öğretmenler günü ziyareti
Usta oyuncuya öğretmenler günü ziyareti
Yeni KHK'da flaş değişiklik
Yeni KHK'da flaş değişiklik