Açığa alma ve göreve iade açıklaması geldi: Hakkı koruyalım bize yakışır

İsmail Koncuk'tan açığa alma ve göreve iade açıklaması geldi.

13 Eylül 2017 - 21:56

İşte Koncuk'un o açıklamaları:

''Kamuda 150 bin ihraç oldu.Şimdi komisyon kararı beklenecek, ancak komisyonun kriterleri değiştirme, yumuşatma yetkisi olacak mı?Bilmiyoruz. Türkiye, alçak darbeye doğrudan destek vermiş olanlar hariç, gerek ihraç gerekse açığa alma konusunda artık yeni yaklaşımlar sergilemelidir. MEB açıktakilerle ilgili zaman zaman yeni değerlendirmeler yapmakta iadeler olmaktadır.Yeterli midir?Hayır, ancak valiliklerden daha iyidir.

Şuan valiliklerde durum daha vahimdir.İnsiyatif kullanmaktan ısrarla kaçan hatta korkan valilikler iadelerde cimri davranmaktadırlar. Cumhurbaşkanlığı veya Başbakanlık bu konuda net bir talimat vermedikçe valiliklerde yaşanılan keyfiliklerin düzeleceğini söylemek zordur. Banka, sendika üyeliği, kaynağı belli olmayan ihbarlar binlerce masumun canını yakmaya devam etmektedir.Çözüm hukuka bağlı kalmaktır. Bizim geçmişimiz de,dünya görüşümüz de bellidir,kimseye verecek hesabımız ya da diyet borcumuz yoktur.Kaygımız masum insanları kaybetmektir. Siyasi angajmanları gözünü kör etmemiş, zerre Allah korkusu, birazcık hak, hukuk kaygısı olan her insan yanlışları söylemekle mükelleftir. Bu sebeplerle adaletin,hakkın, hukukun bu ülkede hala geçer akçe olduğunutüm dünyaya göstermenin tam sırasıdır.Hakkı koruyalım,bize yakışır.''

MEB PERSONEL 


YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • vatandaş
  2 ay önce
  hakkı hatırı alidir hiç bir şeye feda edilmez Rabbim sizin gibi hakkı hukuku koruyanları çoğaltsın ALLAH RAZI OLSUN
 • Kayserili
  2 ay önce
  Hayata olan ilgimi kaybettim. Çocuklarımın beni teselli etmeye çalışmaları (o çocuk halleriyle) beni çürütüyor belli etmemeye çalışsamda..Arkadaşlık akrabalık dostluk hikayeymiş anladım.. Bilerek isteyerek ihanet ettiysek yaşatmayın bizi yeter artık..Ama gerçekten ihanet edenlerin de soyu kurusun.. Hiç bir makam ve zenginlik için böyle bir ihanet yapılamaz. Hakkımıza girenlere kesinlikle helal değildir hakkımız biline.. Evimden çıkamaz oldum sendika yüzünden.. bankacılar da aynıdır ve hatta diğer yasal şeyler... Ama gene diyorum bu suçu işleyenlerin gene diyorum soyu kurusun, bu dünyada neye değer veriyorlarsa onla sınansınlar.
 • Sude
  2 ay önce
  Kesinlikle başkana katılıyorum.valiliklerce açığa alınanlar tamamen unutulmuş haldedir.işin aslı varmı yokmu diye araştırılmadı bile.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete soruşturma
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete...
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı