Açığa alınanlar bir an önce görevine dönmeli

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, kişisel twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada FETÖ nedeniyle açıkta bekleyen ve suçsuz olduğu anlaşılan bir çok memur ve öğretmenin bulunduğunu ifade ederken ''açığa aceleyle alanlar iade etmekte neden bu kadar yavaş?'' diye sordu.

10 Kasım 2016 - 14:23

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, başta MEB olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarda açıkta bekleyen ve suçsuzluğu anlaşılan kişilerin göreve iadesinde hızlı davranılması gerektiğini savundu.

Kriterlerin mutlaka yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini ve hakkaniyetli bir uygulamanın ortaya koyulması gerektiğini belirten Koncuk, ''Bakanlar ve valiler neyi beklemektedir?'' diye sordu. İsmail Koncuk, konuya ilişkin bir örnek vererek, ''Mesela bylock sebebiyle açığa alınmış ancak kendisine ait numarayı başkasının kullandığını ispatlamış insanlar için daha ne beklenebilir?'' dedi.

Bu konularda uygulama birliğini Başbakanlığın sağlaması gerektiğini belirten İsmail Koncuk, uygulama ile ilgili hala bir Başbakanlık Genelgesinin bulunmadığının altını çizdi.
İSMAİL KONCUK'UN AÇIKLAMALARI 

Açıkta bekleyen ve suçsuz olduğu anlaşılan bir çok memur ve öğretmen bulunmaktadır.Açığa aceleyle alanlar iade etmekte neden bu kadar yavaş? Başta MEB olmak üzere, tüm kurum ve kuruluşlarda açıkta bekleyen ve suçsuzluğu anlaşılan kişilerin göreve iadesinde hızlı davranılmalıdır.  Kriterler mutlaka yeniden gözden geçirilmeli ve hakkaniyetli bir uygulama ortaya konulmalıdır.

Bakanlar ve valiler neyi beklemektedir? Mesela bylock  sebebiyle açığa alınmış ancak kendisine ait numarayı başkasının kullandığını ispatlamış insanlar için daha ne beklenebilir? Bu konularda uygulama birliğini Başbakanlık sağlamalıdır.Hala uygulama ile ilgili bir Başbakanlık genelgesi bulunmamaktadır.
KamuAjans.com - Özel Haber

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
O müdüre soruşturma!
O müdüre soruşturma!
Kalp krizi geçiren öğretmen hayatını kaybetti
Kalp krizi geçiren öğretmen hayatını kaybetti