Açığa Alınan Öğretmen İntihar Etti

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yaşayan ve çalıştığı kurumdaki usulsüzlüğü ortaya çıkardığı için açığa alınan öğretmen Serap Yılhan intihar etti.

Açığa Alınan Öğretmen İntihar Etti
23 Eylül 2019 - 20:29

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı çocuk evlerinde görev yapan öğretmen Serap Yılhan (48), iddialara göre yolsuzluk yaptıkları gerekçesi ile şikayet ettiği müdürlerin baskılarına dayanamayarak Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki evinde intihar etti.

İzmit’te Orduevi mevkiinde bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evlerinde öğretmen olarak görev yapan 48 yaşındaki Serap Yılhan, çocuklara bakanlık tarafından gönderilen paraların çocuklar için kullanılmadığı gördü. Bunun üzerine ilgili birimlerle iletişime geçen Yılhan, kurum müdüründen ve satın alma müdüründen şikayetçi oldu. Şikayeti üzerine iki müdür hakkında il müdürlüğü soruşturma başlattı. Soruşturma başlatılan müdürler hızlı bir şekilde emekli edildi. İddialara göre öğretmen Yılhan üzerinde emekli olan müdürler baskı uygulamaya başladı. Bu süreçte Öğretmen Serap Yılhan 15 gün önce kurumu tarafından açığa alındı ve bunalıma girdi. ‘’Ben suçsuzum, bana komplo kuruldu’’ ifadelerinin yer aldığı 2 mektup yazan ve 2 tane çocuğu bulunan Yılhan evinde intihar etti.

Mektubunda, çocuklara devletten gelen paraların ve yardım için verilen paraların kesinlikle çocuklara verilmediğini ve haksız yere açığa alındığını ve bu süreçte kendisine inanılmaz baskıların yapıldığını yazdığı öğrenildi. Serap Yılhan’ın ölümünden sonra kurumunda geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Bu haber 1591 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort