Açığa alınan devlet memurlarını sevindirecek gelişme

Hain darbe girişiminden sonra kamudan ihraç edilen devlet memurları için sevindiren bir gelişme yaşandı . Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur haksız yere ihraç olan kamu çalışanları için referandum sonrası yeni düzenleme olacak FETÖ'nün kirli işlerine bulaşmayan memurlar işlerine geri dönecek elbette açıklaması yaptı işte haberin detayı..

13 Nisan 2017 - 07:18 - Güncelleme: 13 Nisan 2017 - 08:11

15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrasında çıkartılan OHAL kapsamında gözaltına alınan, açığa alınan ve ihraç edilen memurlarla ilgili süreç devam etmekte ve yeni KHK lar geldikçe ihraç ve iadeler gerçekleşmektedir. Görevden alınan kamu görevlilerinin bir bölümü, ihraçlarıyla ilgili haksızlığa uğradıklarını iddia etmekte ve geri iade için komisyonlara başvurmaktadır

Bazı memurlar da FETÖ ile bağlantılarının sempatizanlıktan öteye bir durum olmadığını darbe girişimi sonrasında devletin yanında olduklarını belirterek bir şans daha tanınması gerektiğini vurgulayarak geri dönüş hakkı istemektedirler.

Bu beklenti içerisinde olan memurlarla ilgili hükumet kanadından resmi hiçbir açıklama yapmazken hükumete yakınlığı ile bilinen Türkiye Gazetesi Yazarı FUAT UĞUR dan ümit verecek bir açıklama geldi.  

Devletle işbirliği yapan ve FETÖ’nün kirli işlerine bulaşmayıp mensubiyetle kalmış olanlara müjdeli haber geldi.  

Türkiye Gazetesi Yazarı FUAT UĞUR "bugünkü yazısında FETÖ’nün kirli işlerine bulaşmamış, sadece mensubiyetle kalmış elemanları için alınacak karar üzerine önemli bir haber verdi.    

UĞUR "Devletle iş birliği yapan kazanır. Referandumdan sonra onlar için yeni bir düzenleme gelecek. Şimdilik sadece bu kadarını söyleyeyim." dedi.
 Kamuajans.com/ÖZEL
ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ
ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN
 

YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan'dan atama bekleyen öğretmenlere sevindiren açıklama
Erdoğan'dan atama bekleyen öğretmenlere sevindiren açıklama
Uzaktan Yüksek Lisans Eğitimi Veren Üniversiteler
Uzaktan Yüksek Lisans Eğitimi Veren Üniversiteler