Açığa alınan 4313 öğretmen göreve iade ediliyor

Milli Eğitim Bakanlığı Diyarbakır'da görev yapan öğretmenlerden Terör örgütü ve uzantıları ile bağlantıları olduğu iddiası ile açığa aldığı öğretmenlerden bir kısmını iade ediyor. MEB ilk etapta açığa alınan 4313 öğretmeni göreve iade edecek.

Açığa alınan 4313 öğretmen göreve iade ediliyor
10 Ekim 2016 - 00:38Diyarbakır'da  açığanan alınan 4313 öğretmen konusunda sıcak gelişmeler yaşanıyor. 8 Eylül 2016  tarihinde Türkiye genelinde  bölücü terör örgütü ve uzuantılarıyla  bağlantılı olduğu gerekçesiyle 11.500 öğretmen açığa alınmıştı. Diyarbakır'da açığa alınan 4313 öğretmen konusunda açıklama yapan Galip Ensarioğlu çok sayıda öğretmenin göreve iade edileceğini ve sağlıklı bir elemenin yapılacağını açıkladı.Ensarioğlu'nun açıklamaları doğrultusunda Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yakın kaynaklara dayandırlan bilgilere göre   MEB'den gelecek olan listede 650 öğretmenin ihraç edileceği ve geriye kalan öğretmenlerin ise göreve iade edilecekleri ve soruşturmaların devam edileceği ifade edilmişti.

Bu gelişmeler sonrası sosyal medya hesapları ve haber sitelerinde ilgili haberlere yapılan yorumlarda , okul müdürlerinin açığa alınanan öğretmenleri arayıp göreve iade edildiklerini ve Pazartesi günü görev yerlerinde olmaları ve bu konuda tebliğatların yapılacağına dair   ifadeleri bulunmaktadır.  Bu ifadeler doğrultusunda önümüzde ki haftaya kadar  3664 öğretmenin göreve iade işlemlerinin sona ermesi beklenirken konu ile ilgili yetkili merciler tarafından resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.
Kaynak:mebpersonel.com/meb-personeli/diyarbakir-da-aciga-alinan-ogretmenlerin-goreve-iadeleri-basladi-h206707.html

Bu haber 32741 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort