ABD’nin Florida eyaletindeki Miami şehrinde düzenlenen sanat etkinliğinde Türkiye ve ABD arasındaki kültürel bağlar ve İstanbul’un çağdaş sanat çeşitliliği konuşuldu.

Miami Sanat Haftası kapsamında Contemporary İstanbul ve Amerikan Türk Cemiyetince The Bass ağdaş Sanat Müzesi’nde düzenlenen gecede uluslararası sanatseverler bir araya geldi.

Sanat dünyasından yaklaşık 250 davetlinin katıldığı gecede, İstanbul ve Türkiye’deki çağdaş sanatın çeşitliliği ve gelişmeler ele alındı.

Bilecik Karadenizliler Derneğinden hamsi festivalinde vatandaşlara 2 ton hamsi Bilecik Karadenizliler Derneğinden hamsi festivalinde vatandaşlara 2 ton hamsi

Amerikan Türk Cemiyeti Eş Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, etkinlikte yaptığı konuşmada, “Öncelikli hedefimiz ABD ile Türkiye arasındaki kültürel, ticari ve ekonomik bağları güçlendirmek. Sınırları aşan, kültürleri birleştiren ve toplumlar arasında köprüler kuran gücüyle sanatın da bu hedefimizi ileriye taşımada kritik bir öneme sahip olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Contemporary İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli de ABD ile Türkiye arasındaki ilişkilerin gelişmesinde sanat odaklı katkılar sağladıklarını belirterek İstanbul’un da dünyanın önde gelen kültür sanat metropolleri arasında yerini alması için çaba sarf ettiklerini ifade etti.

Etkinlik, Türk Hava Yolları, LG OLED evo ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) işbirliğiyle düzenlendi.