Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş, konuk olarak katıldığı  Habertürk ekranlarında, ATA İttifakı'nın adayı Sinan Oğan'ın Cumhur İttifakı'nı desteklemesiyle ilgili konuştu. 
Seçmenin Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ı destekleyeceğini  ifade eden Yavaş, Sinan Oğan'ın tarafını Cumhur İttifakı'ndan yana belirlemesinin bir sebebinin olduğunu, sebebinin de Oğan tarafından yanıtlanması gerektiğinin vurgusunu yaptı..

Oğan'ı aldığı karara karşı şaşkınlığını gizleyemediğini söyleyen Mansur Yavaş, şu açıklamalar da bulundu:

7. toplu sözleşmede sendika tazminat ücreti için büyük zam detayı 7. toplu sözleşmede sendika tazminat ücreti için büyük zam detayı
  • 'Karara şaşırdım. Seçim sırasında Sürekli olarak o kadar ağır eleştiriler getirdi ki, sayın Erdoğan'a yönelik de. Bu sonuç alınır alınmaz Sinan Oğan ne yapacak dendiği zaman MHP'liler çok ağır demeçler verdi. Sayın Cumhurbaşkanı da kendisiyle ilgili ağır demeçler verdi. Bunların hepsi ortadayken oraya gitmesinin bir sebebi olması gerekiyor. Onu da ancak kendisi cevaplandırır. Biz kendisiyle kararından önce görüşme sağladık. Aradım kendisini. Önce bir yüz yüze geldik, dedim 'sayın genel başkanımızla yan yana getirmek istiyorum sizi' dedim. 'Tamam' dedi. Sonra 3 kişi yan yana geldik. Olumlu bir görüşme oldu. Kendisi açıkça Cumhur İttifakı'ndan da görüşmek isteyenler olduğunu söyledi. Biz 'tabii görüşün' dedik. Taraflar birbirini dinledi. Kendisi 'arkadaşlarımla görüşüp kararımı bildireceğim' dedi, öyle ayrıldık. Sonuç da bizi şaşırttı.''

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkan Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vermesinin seçmen tarafından daha fazla kabul göreceğini söyleyen Yavaş açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

  • 'Cumhur İttifakı'nı destekliyorum, siz de arkamdan gelin, destekleyin' demedi. Diyeceğini sanmıyorum. Çünkü kendisini destekleyenlerden müthiş öfke var. Sayın Özdağ parti olarak kabul edildiği takdirde gelir diye düşünüyorum. Zafer Partisi, başından beri hükümetin aleyhine çalışmalarda bulundu. Göçmen politikasıyla ilgili itirazları vardı. Kamuoyunda yüzde 6-7'lere giden bir karşılık buldu. Zafer Partisi milletvekili çıkarsın, Hazine yardımı alsın diye net bir şekilde tavır koyan seçmenin sayın Özdağ'ı destekleyeceğini düşünüyorum." diyerek sözlerini noktaladı..