erkek protez saçthemeforest temaları

957 İlçede Açılacak, Bakan Selçuk Duyurdu!

Öğretmenler için 5 günlük çalışma döneminin başlaması ile Bakan Selçuk MEB Eğitim Bilişim Ağı’ndan meslektaşlarına duyuruda bulundu. Ülkenin 957 ilçesine öğretmen destek noktaları açılacağını söyledi.

957 İlçede Açılacak, Bakan Selçuk Duyurdu!
20 Kasım 2019 - 12:43 - Güncelleme: 20 Kasım 2019 - 12:59

Merkezi Yönden Geniş çaplı Çalışma
Bakan Selçuk bu yıl ilk defa başlanan ara tatil ile ilgili de konuştu. Uygulamanın çocuklara nefes aldırma için yapıldığını söyledi. Uygulama sayesinde mesleki gelişim programlarına zaman ayırma sağlandığını da belirtti. Bu konuda verilen destek ve gönüllülük için Bakan teşekkür etti. Öğretmenlere yönelik olarak çıkış noktasının onlar olduğunu vurguladı. Bakan Selçuk; öğretmenlerin gayreti, isteği, öğrenme çabası olmadan yol alamayacaklarını belirtti. Mesleki gelişim için öğretmenlere yönelik merkezde geniş çalışma yapıldığını da sözlerine ekledi.

Öğretmen Destek Noktaları Açılıyor
Türkiye’nin 957 noktasına açılacak öğretmen destek noktaları ile ilgili de Bakan Selçuk konuştu. Bu noktalar için şu an tasarım aşamasında olunduğunu söyledi. Projenin en kısa zamanda tüm ilçelerde tamamlanacağını da vurguladı. Öğretmenler için açılan noktalar için eğitim fakültesi benzetmesini yapan Selçuk, bu noktaların bir nevi lisansüstü çalışma olduğunu söyledi. Öğretmenlerin her yöne yenilenmesi gerektiğini de vurguladı. Ayrıca Milli Eğitim Bakanı Selçuk, öğretmen eğitiminin meselenin bütününde önemli bir dilim olduğunu söyledi. Sürecin parçası olarak da EBA’yı yenilediklerini belirtti. Öğretmen kitaplığı projesini hayata geçirdiklerini belirtti. Bunlara ek olarak öğretmenler için güncel konuları içen “ya da” isimli dergi hazırladıklarını söyledi.

Bu haber 891 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort