8 Kurumda ByLock tutuklaması

Yapılan soruşturmalar kapsamında özellikle örgütün şifreli haberleşme programı 'Bylock'u kullandığı tespit edilen kişiler hakkında adli işlemler yapıldı.

30 Kasım 2016 - 13:02 - Güncelleme: 30 Kasım 2016 - 13:37

Konya: Devlet Su İşleri, Türk Telekom, İş Kur, Kredi Yurtlar Kurumu, Müftülük, Tarım İl Müdürlüğü, SGK ile MEDAŞ'ta çalışan ve ByLock kullandıkları belirlenen 23 şüpheli gözaltına alındı.

Daha önce gözaltına alınan ve serbest bırakılan Selçuk Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi'nde görevli 5 akademisyen, savcılığın itirazı üzerine yeniden gözaltına alındı. Adıyaman: Aralarında asker ve işadamlarının da bulunduğu 23 şüpheli gözaltına alındı.

ÇORUM'DA 9 ASKER TUTUKLANDI

Bursa: 19 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden 12'si tutuklandı. İzmir: İlçe belediyelerinde çalışan 17 kişi gözaltına alındı. 57 şirkete kayyum atandı. Antalya: Alanya'da daha önce açığa alınan 4 öğretmenle ile 5 zabıt katibi ve infaz koruma memuru gözaltına alındı. Sivas: Biri binbaşı, biri yüzbaşı, 3'ü üsteğmen, biri de teğmen 5 asker ile bir doktor, bir öğretim görevlisi ve bir öğretmen tutuklandı. Afyonkarahisar: 25 Kasım'da görevinden uzaklaştırılan ve gözaltına alınan Sultandağı Kaymakamı Muhammet Emin Güngör tutuklandı. Çorum: 9'u subay, astsubay ve uzmaçavuş, biri de öğretmen 10 şüpheli tutuklandı.

Hatay: ByLock kullanan 26 polis tutuklandı. Uşak: 10 şüpheli tutuklandı. Bolu: 5 şüpheli tutuklandı. Malatya: 2 polis tutuklandı. Düzce: 2 polis tutuklandı. Ordu: Bir şüpheli tutuklandı. Kars: Harakani Özel Eğitim Yayın Yurt Hizmetleri Şirketinin 7 yöneticisi ve çalışanı tutuklandı.

Yozgat: Örgütün 'bölge imamı' olduğu belirtilen eski kamu çalışanı Cemil T. tutuklandı. Ankara: Eski Sivrice Kaymakamı Cengiz Erdem tutuklandı. Kırşehir: Boztepe Kaymakamı Cihan Kayaalp tutuklandı. Manisa: 13 eski öğretmen tutuklandı.

DENGE'DE 20 TUTUKLAMA

İstanbul'da Denge Platformu Derneği'ne yapılan FETÖ operasyonunda gözaltına alınan 37 kişiden 20'si tutuklandı. 7 Kasım'da Avcılar'daki Denge Platformu Derneği'nin yöneticileri ve bazı çalışanların adreslerine operasyon yapılmış, yakalama kararı çıkarılan 48 kişiden 37'si gözaltına alınmıştı.

Silahlı terör örgütü üyeliği ve örgüte finansal destek sağlamakla suçlanan şüphelilerin adliyedeki işlemleri dün tamamlandı. Sulh Ceza Hakimliği, 20 şüpheli hakkında tutuklama kararı verirken, 17 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ücretli öğretmenlere kadro geliyor
Ücretli öğretmenlere kadro geliyor
Ücretli öğretmenlere kadro geliyor
Ücretli öğretmenlere kadro geliyor