İSTANBUL Her yıl polisiye romanın ünlü isimlerini ağırlayan "Kara Hafta İstanbul Festivali", bu yıl 8. kez 24 ve 25 Kasım'da Pera Palace Hotel'de düzenlenecek.

EYT ilk maaş ve düzenleme ne zaman, başvurular nasıl yapılacak EYT ilk maaş ve düzenleme ne zaman, başvurular nasıl yapılacak

Önceki yıllarda Agatha Christie, Georges Simenon, Ian Fleming, Mike Hammer, Sir Alfred Hitchcock, Edgar Allan Poe ve John le Carre onuruna gerçekleştirilen festival bu yıl "Norveç Polisiyeleri" ekseninde gerçekleştirilecek.

Festivale ünlü Norveçli yazar Silje Ulstein'in yanı sıra Ahmet Ümit, Armağan Tunaboylu, Aras Gençtürk, Algan Sezgintüredi, Mesut Demirbilek, Banu Akeloğlu, Ayşe Erbulak, Aslı Perker ve Tuna Kiremitçi konuk olacak.

Katılımın ücretsiz olduğu festivalde bir gelenek haline gelen "Polisiye Edebiyatına Katkı Ödülü" bu yıl yazar Sevil Atasoy'a takdim edilecek. Adli tıp ve polisiyeyi bir araya getiren kurgularla bu türe önemli katkılarda bulunan Atasoy, 25 Kasım'da ödül töreni sonrası bir söyleşi de yapacak.