70 Puanı geçen icra katibi olabilecek

KPSS'ye girenler arasından 810 icra katibi alınacak.Adalet Bakanlığı 810 memur alımı yapacak. Yayınlanan ilana göre Adalet Bakanlığına 810 icra katibi memur alımı başvuruları 2 - 16 Ocak tarihleri arasında alınacak. Açıktan atama ile en az lise mezunu memur alımı başvuru şartları ve detaylar haberimizde. Kaynak: Adalet Bakanlığı 810 icra katibi memur alımı yapacak

31 Aralık 2016 - 12:02

Adalet Bakanlığı 810 memur alımı yapıyor. Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ilana göre Adalet Bakanlığına açıktan atama yoluyla 810 icra katibi memur alınacak. Başvurular 2 Ocak 2017 tarihinde başlayıp 16 Ocak 2017 tarihinde sona erecek. Başvuru şartları ve diğer detaylar haberimizde yer alıyor.

Yaş şartı ilanda en fazla 35 olarak belirtiliyor. Adalet Bakanlığı 810 memur alımı için başvuruda bulunmak isteyen adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekiyor. Buna göre 1 Ocak 1981 tarihinden sonra doğmuş olan adaylar başvuru yapabilecek.

KPSS şartı da adaylarda aranacak olan şartlar arasında yer alacak. Buna göre lisans mezunu adayların 2016 KPSS P3 puan türünden, önlisans mezunu adayların 2016 KPSS P93 puan türünden, lise mezunlarının ise 2016 KPSS P94 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekiyor.

Diğer şartlar arasında erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak şartı bulunuyor. Askerlik hizmetinin yerine getirilmiş ya da ertelenmiş olması gerekiyor. Ayrıca adayların örgün öğretimde daktilo ya da bilgisayar dersi almış olmaları veya MEB onaylı daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmaları şartı aranacak.
Başvuru şekli şahsen müracaat olarak ilanda belirtiliyor. Adaylar başvuru formu, diplomanın onaylı örneği, KPSS sonuç belgesi ve daktilo ya da bilgisayar sertifikası ile birlikte Cumhuriyet Başsavcılıklarına başvuracaklar. Bu belgeler başsavcılık aracılığıyla ilgili birime yönlendirilecek.

Başvuruların ardından uygulama sınavına çağrılacak adaylar belirlenecek. Uygulama sınavı ve sözlü sınavlar sonrasında başarı listeleri oluşturulacak. Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanan adayların ataması gerçekleştirilecek.
kaynak mymemur


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete soruşturma
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete...
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı