7 üniversiteye 66 akademik personel alınacak

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından yayınlanan duyurularda 7 üniversiteye toplam 66 akademik personel alınacağı açıklandı.Kaynak: Muş Alparslan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar, Adnan Menderes, Atatürk, Kırklareli, Boğaziçi ve Ankara Yıldırım Bayazıt üniversitelerine 66 akademik

04 Kasım 2016 - 09:30

Devlet Personel Başkanlığı'nın (DPB) yayınladığı yedi ilanda, 7 üniversiteye toplam 66 akademik personel alımı yapılacağı duyuruldu. Muş Alparslan Üniversitesine 14, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesine 12, Adnan Menderes üniversitesine 4, Atatürk üniversitesine 1, Kırklareli Üniversitesine 32, Boğaziçi Üniversitesine 4 ve Ankara Yıldırım Bayazıt Üniversitesine 1 akademik personel alımı yapılacak.

Başvurular bütün üniversiteler için 2-17 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan ilanlara belirtilen şartları taşıyan adaylar akademik personel alımı yapacak üniversitelere başvurularını şahsen veya posta yoluyla yapabilecekler.

Muş Alparslan Üniversitesi’nin alacağı 14 öğretim görevlisinin 2 tanesi doçent, 12 tanesi yardımcı doçent unvanında olacak. Ayrıca alanında doktora yapmış olmak doçent ve yardımcı doçentlik için aranılan şartlar arasında bulunuyor. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin alacağı 12 öğretim görevlisinin 4 tanesi profesör, 8 tanesi doçent unvanında olacak.

Yurtdışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması aranılan şartlar arasında bulunuyor. Adnan Menderes Üniversitesi’nin alacağı 4 akademik personel arasında 2 öğretim görevlisi ve 2 okutman bulunuyor.

Atatürk Üniversitesi’nin alacağı 1 okutman için aranılan şartlar arasında Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği lisans mezunu olmak, lisans mezuniyetinden sonra alanında en az 10 yıl eğitim öğretim deneyimine sahip olmak şartı bulunuyor.

Kırklareli Üniversitesi’nin alacağı 32 akademik personelin 14 tanesi öğretim görevlisi, 17 tanesi araştırma görevlisi ve 1 tanesi de uzman kadrosunda olacak. Boğaziçi Üniversitesi’nin alacağı akademik personel ise araştırma görevlisi olarak istihdam edilecek. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin alacağı akademik personel ise okutman olarak istihdam edilecek.
Kaynak: Muş Alparslan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar, Adnan Menderes, Atatürk, Kırklareli, Boğaziçi ve Ankara Yıldırım Bayazıt üniversitelerine 66 akademik

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan 'kanser ilacı' açıklaması
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan 'kanser ilacı'...
Bakanlık, 'utanç listesi' haberine soruşturma başlattı
Bakanlık, 'utanç listesi' haberine soruşturma başlattı