7 Hakim ve Savcı FETÖ nedeni ile tutuklandı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından 3 bin 654 Hakim ve Savcı tutuklandı ve ihraç edildi. Ve hala ceza evinde tutuklu hakim ve savcılar yasal haklarını aramak ve tutukluluk hallerini sona erdirmek için AİHM mahkemesine en çok dilekçe yazan kişiler oldular. Hakim ve savcılar yargının ve adaletin yasaların çiğnendiğini üstüne basarak vurguladılar. Tüm Türkiye genelinde en çok AİHM dilekçe göndererek tüm dünyanın gözlerini üzerine çekmeyi başardılar Hakim ve savcıları tutuklayan savcılarda tutuklandı . Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, ByLock uygulaması kullanan hakim ve savcılar soruşturması kapsamında 7 hakimi açığa aldı. Açığa alınan hakimlerin isimlerinde dikkat çeken hakimlerde bulunmakta.

04 Şubat 2017 - 09:06 - Güncelleme: 04 Şubat 2017 - 12:11

HSYK’da ByLock operasyonu, FETÖ hakimlerini tutuklayan da açığa alındı

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Fethullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında aralarında mahkeme başkanlarının da bulunduğu 7 hakim ve savcıyı açığa aldı. Açığa alınan isimler arasında, Ankara 2. Vergi Mahkemesi Başkanı Ahmet Çimen, Erzurum Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Muharrem Yılmaz, Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fatih Mehmet Aksoy da var.

MİT TIRLARI SORUŞTURMASI

Açığa alınan kişiler arasında Mehmet Aksoy’u kamuoyu MİT tırları soruşturmasından hatırlıyor. Aksoy FETÖ soruşturması kapsamında FETÖ bağlantıları gerekçesi ile FETÖcü oldukları belirtilen bazı hakim ve savcılar hakkında tutuklama kararı vermişti.

BYLOCK KULLANICISI ÇIKTILAR

Örgütün gizli haberleşme programı olan ByLock uygulaması kullandıkları gerekçesi ile ByLock soruşturması kapsamında açığa alınan hakim ve savcılar hakkında tekrar yetkili makamlardan açıklama yapılması bekleniyor. HSYK’da FETÖ üyelikleri ve ByLock soruşturması konularında halen işlemlerin devam ettiği belirtildi.

FETÖ'cü hakim ve savcılar Ankara'da yargılanacak

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında haklarında FETÖ üyeliğinden gözaltı kararı verilen 3 bin 654 hakim ve savcı Ankara'da yargılanacak
  
15 Temmuz darbe girişimine ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında haklarında FETÖ üyeliğinden gözaltı kararı verilen 135 hakim ve savcının soruşturma dosyası yetkisizlik kararıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi. Türkiye genelinde FETÖ üyeliğinden tutuklanan tüm hakim ve savcılar Ankara Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

Hakim ve savcıların yargılanmalarının Ankara'da yapılacağı için İstanbul Anadolu ile Bakırköy Cumhuriyet başsavcılıklarının da ğhakim ve savcılarla ilgili soruşturma dosyalarını yetkisizlik kararıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderileceği belirtildi. Yetkisizlik kararına gerekçe olarak, "Soruşturmada adı geçen hakim ve savcıların birbirleri arasında olan bağlarının tespit edilebilmesi, soruşturmanın etkin ve süratli olarak tamamlanabilmesi" gösterildi.

3 BİN 654 HAKİM VE SAVCI AÇIĞA ALINDI

HSYK tarafından, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasından, 3 bin 654 hakim ve savcı açığa alınmış ve haklarında FETÖ üyeliğinden tutuklama kararı verilmişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Önder Yaman'ın koordinatörlüğünde 7 cumhuriyet savcısı tarafından yürütülen soruşturmada, ilk etapta hakkında gözaltı kararı verilen 135 hakim ve savcıdan 81'i tutuklanmış, 37'si ise adli kontrol uygulanarak serbest bırakılmıştı.

HSYK tarafından açığa alınan 648 hakim ve savcıdan İstanbul'da görev yapan 67 hakim ve savcı hakkında İstanbul Cumhuriyet Savcılığınca yürütülen soruşturma ise devam ediyor. Bu soruşturmanın tamamlanmasından sonra 67 kişi hakkındaki soruşturma dosyası da yetkisizlik kararıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilecek.

Hakkında gözaltı kararı verilen 67 hakim ve savcıdan 33'ü FETÖ üyeliğinden tutuklandı. 26'si adli kontrol uygulanarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Aralarında İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi (BAM) üyesi ‘Hakim Hacı Akbaba ile Hakim Hüseyin Can'ın de bulunduğu 8 hakim ve savcı ise adreslerinde bulunamadı. Halen firari olarak aranıyor.

315 HAKİM VE SAVCI SİLİVRİ HAKİM SAVCI KOĞUŞUNDA

İstanbul nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce FETÖ üyeliğinden tutuklanan hakim savcılarla birlikte, 15'i askeri hakim ve savcı olmak üzere Silivri 6. Nolu L Tipi Cezaevi'nde, 315 tutuklu hakim ve savcı bulunuyor.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI


Öğretmenlere ikramiye    Öğretmenlerin görev alabileceği 2017 sınav takvimi   MEMUR MAAŞLARINA EK ZAM MI GELİYOR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den tutuklu öğretmenden ilginç savunma geldi
FETÖ'den tutuklu öğretmenden ilginç savunma geldi
İstanbul'da skandal olay: Yine serviste unuttular
İstanbul'da skandal olay: Yine serviste unuttular