7 BİN 200 TL'YE KADAR AİLE DESTEK PROGRAMI VERİLECEK

Kabine Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyoekonomik düzeyi oldukça aşağılarda olan vatandaşlara verilecek olan Aile Destek Programı ile ilgili detayları açıkladı. Erdoğan, "Aile Destek Programı'nın ilk ödemesini Temmuz ayında yapıyoruz." dedi. Diğer yandan Aile, alışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Bakan Yanık, "Aylık 450, 550, 600 lira olmak üzere üç segmentte destek vereceğiz. Yıllık 5 bin 400 ila 7 bin 200 lira arasında değişecek. Bunu 12 ay boyunca süreli ve düzenli yapmış olacağız" açıklamasını yaptı.

AİLE DESTEK PROGRAMI E-DEVLET'TEN NASIL BAŞVURULUR

Aile Destek Programı'ndan faydalanmak isteyenler e-Devlet'e giriş yaparak, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasından Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu'na tıklayıp,buradaki bilgileri doldurarak aile destek programına başvurabilirler..

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde deprem: 284 ölü 2323 kişi yaralandı Kahramanmaraş merkezli 10 ilde deprem: 284 ölü 2323 kişi yaralandı

AİLE DESTEK PROGRAMI İİN GEREKLİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR

Bu programdan ihtiyaç sahibi olan herkes faydalanabilecek. Mevcutta sosyal destek yardımı alanlar da destekten faydalanabilecek. Bu program, sosyoekonomik düzeyi belirlenenin altında olan vatandaşlara verilecek.