695 sayılı KHK içeriği, ihraç ve iadeler

Merakla beklenen ve ihraç ve iadelerin ön plana çıkacağı yeni iki KHK'nın içeriği de netleşiyor.

09 Aralık 2017 - 11:11 - Güncelleme: 09 Aralık 2017 - 11:13

İhraç ve iadeleri içerek ilk Kanun hükmünde kararnamenin sayısı 695 olacak. Son yayımlanan 25 Ağustos tarihli KHK 693 ve 694 olmak üzere iki adetti. 15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından KHK'lar bu şekilde yayımlanmakta ve Bakanlar Kurulunda verilen karardan sonra resmi gazetede yayımlanmaktadır.


Bakanlar Kurulu sonrası Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ da bu yönde açıklama yaparak yeni KHK çıkacağını ve Bakanlar Kurulunda onaylandığını belirtmişti. Çok yakın zamanda Yeni KHK'lar ile ilgili olarak resmi gazete yayınlarını beklemekteyiz. Peki içerikte neler olacak ve ihraç, iade ve diğer işlemlere dair detaylar ne içeriyor?


Kamu personeline ilişkin tedbirler, iade hükümleri, Rütbesi alınan emekli Türk Silahlı Kuvvetleri personeli, Kurum ve kuruluşlara ilişkin tedbirler ve bunlara dair tüm listeler yayımlanacaktır.


Son yayımlanan 25 Ağustos tarihli ve 693 sayılı Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede KHK bunlara dair içerikleri aşağıdaki bağlantıdan bulabilirsiniz. Yeni KHK yayımlanınca gerek personellere dair iş ve işlemleri, gerekse kanunlarla ilgili düzenlemeleri tek tek sizler için açıklayacağız.

Kaynak:mymemur.com

YORUMLAR

  • 8 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aile İçi Çatışmaların Çocuklar Üzerindeki Olumsuz Etkileri
Aile İçi Çatışmaların Çocuklar Üzerindeki Olumsuz Etkileri
Milli Eğitimden Skandal Mülakat Çağrısı!!
Milli Eğitimden Skandal Mülakat Çağrısı!!