600 Öğretmen Doğa Yürüyüşünde

Öğretmenler Günü vesilesi ile Sakarya’da öğretmenler için doğa yürüyüşü etkinliği yapıldı. Etkinliğe 600 öğretmen katıldı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce, konu ile ilgili eğitim her şeyin başında geldiğini söyledi. Sakarya Valiliği tarafından ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlik kapsamında doğa yürüyüşü yapıldı.

600 Öğretmen Doğa Yürüyüşünde
22 Kasım 2019 - 09:21 - Güncelleme: 22 Kasım 2019 - 09:31

Öğretmenler İçin İkramlar Dağıtıldı
Doğa yürüyüşü etkinliğine 600’e yakın öğretmen ile beraber Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü ve Sakarya Büyükşehir belediye Başkanı da etkinlik içinde yürütüşe katıldı. Katılımcılar hep birlikte 7 km uzunluğunda olan parkuru tamamladı. Parkur sonunda ise katılımcılar için ikramlar dağıtıldı. Yürüyüş öncesinde İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş açıklamalarda bulundu. Hep beraber gerçekleştirilen etkinlik içinde konuşan Durmuş öğretmenlerin önemini vurguladı. Sporda bir arada bulunmak istediklerini belirtti. Öğretmenlik mesleğini dünyanın en güzel mesleğine benzetti ve gıpta edilecek meslek olarak gördüğünü belirtti.

Eğitim En Başta Gelir
Sakarya Büyük şehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de etkinlikte konuştu. Öğretmenler günü ve öğretmenler ile ilgili konuşan Yüce, bu günü hayatımızın en önemli günlerinden biri olarak gördüğünü söyledi. Eğitim olmadan hiçbir şeyin olmayacağını da belirtti. Poyrazlar gölünde düzenlenen yürüyüş için öğretmenleri yürüyüşe davet ettiklerini belirtti. Geleceğin öğretmenlerin elinde olduğunu vurgulayan Yüce, onlarla birlikte yürüyüş gerçekleştirdiklerini de söyledi. 600 öğretmen ile bu etkinliği yaptıklarını belirtti.

Bu haber 530 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort