erkek protez saçthemeforest temaları

575 Bin TL Maaşı Geri Ödeyecek!

2017 yılında Kozlu Ortaokulu’nda müdür olarak görev yapan İsmail Y.’nin, müfettişlerin yaptığı denetim sonucunda diplomasının sahte olduğu ortaya çıktı ve savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

575 Bin TL Maaşı Geri Ödeyecek!
12 Ekim 2019 - 10:44

Kozlu Ortaokulu’nda 2017 yılında müdürlük yaptığı sırada hakkında soruşturma açılan İsmail Y.’nin diplomasının sahte olduğu ortaya çıktı ve hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma sonucunda İsmail Y.’nin Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü’nü bitirdiğini gösteren 1988 yılında verilen diplomanın sahte olduğu ortaya çıktı. Ayrıca diploma kütük defterinde de kayıtlı olmadığı öğrenildi.

İsmail Y. Hakkında nitelikli dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik iddiaları ile 5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı. Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 2’nci duruşmasına tutuksuz sanık avukatı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın avukatı katıldı. Duruşmada, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 21 yıl boyunca İsmail Y.’ye maaş olarak ödenen 575 bin 773 lira 81 kuruşun yasal faizi ile birlikte tahsil edilmesi için açılan davanın devam ettiği yönünde yazı okundu ve duruşma hukuk mahkemesinde devam eden dava ve tazminat davalarının sonuçlarının beklenmesine karar verilerek ertelendi.  

Bu haber 1291 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort