50 Saniye koşu şartı için imza kampanyası

Polis Özel Hareket (PÖH) parkurunun 50 saniye ve altında koşulması şartını çok PÖH adayı gerçekleştirebildi. 50 saniye ve altında koşma kuralına takılan PÖH adayları sosyal medya üzerinden devlet yetkililerine sesini duyurmak için kampanya oluşturdular. Kaynak: Polis Özel Harekat (PÖH) adayları 50 saniye parkur şartı için kampanya başlattılar

50 Saniye koşu şartı için imza kampanyası
31 Aralık 2016 - 12:07

KPSS’ siz alımların gerçekleştiği Polis Özel Harekât (PÖH) alımlarına rekor başvuru, 285 bin kişi başvurdu. 19 Aralık 2016 tarihinde başlayan Polis Özel Hareket (PÖH) parkurunda binlerce aday ter döktü.

PÖH parkurunun en zor uygulamalarından biride 50 saniye ve altı koşulması şartı adayları epey zorladı.

19 Aralık 2016 tarihinde başlayan Polis Özel Hareket (PÖH) parkurunun 50 saniye ve altında koşulmasını şartını çok PÖH adayı gerçekleştire bildi. 50 saniye ve altında koşma kuralına takılan PÖH adayları sosyal medya üzerinden devlet yetkililerine sesini duyura bilmek için kampanya başlattı.

Polis Akademisi'nin Polis Özel Harekât fiziki yeterlilik sınavı için yayınlamış olduğu parkuru Polis Özel Harekât adayları olarak 50 saniye ve daha kısa sürede tamamlayamadıklarını ve uygulanın önceden gerçekleştirilen PÖH parkuru koşullarına ek olarak 3 engel etabı daha getirilmiş olup, bu engelleri için verilen 2 saniye süresinin az olduğundan dolayı başarı sağlayamadıklarını vurguladılar.

Polis Özel Harekat adayları verilen sürelerin 8 saniye daha uzatılmasının makul olduğunu düşünüyorlar. PÖH adaları bu dilekçeyi imzalar iken şu duygular içindeler, bu şerefli ve asil olan göreve katılabilmek ve şanlı görevi yerine getirmek istiyorlar. Onun için bu uygulamayı başlattıklarını ve seslerinin duyurulmasını istiyorlar. Başlatılan bu uygulama 4 binin üzerinde başvuru gelmiş durumda. 
Kaynak: MYMEMUR

Bu haber 1415 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum