5. sınıfta yabancı dil pilot uygulamayla başlıyor!

04 Kasım 2016 - 17:15 - Güncelleme: 04 Kasım 2016 - 17:26

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TED Sivas Koleji´nin açılış törenine katıldı. Yılmaz'ın açıklamalarına göre, 5. sınıfta yabancı dil ağırlıklı sistem gelecek yıl pilot uygulamayla başlıyor!
Eğitimin iyi bir noktada olduğunu belirten Bakan Yılmaz, şunları kaydetti:
''Derslik sayısı 2002´de 379 bindi, şimdi 671 bin. Devlet bizim dönemimizde 270 bin derslik yaptık. Adeta 80 yılda yapılanlara eş desek yeridir. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısı ilkokullarda 18´e, ortaöğretimde 15´e düştü. Önümüzdeki dönemde mesleki ve teknik eğitime çok önem vereceğiz. İnşallah, tüm Türkiye´de mesleki ve teknik eğitimdeki oranı yüzde 44´lerden yüzde 60´lara çıkaracağız. Çıraklık eğitimini zorunlu eğitim kapsamına alacağız. İkili eğitime son vereceğiz. İkili eğitime son vermek için de 77 bin dersliğe ihtiyacımız var. Kaynak da milletimizdir. Sayın Başbakanımız ´2019 yılı sonuna kadar ikili eğitimi kaldıracağız´ dedi. Okul öncesi eğitimi zorunlu eğitim kapsamına alacağız. Önümüzdeki yıldan itibaren de pilot illeri seçerek 5. sınıfları yabancı dil ağırlıklı hale getireceğiz. Öğretmen eğitimini de çağın ihtiyaçlarına göre yeniden yapılandıracağız. Önümüzdeki yıldan itibaren eğitim fakültelerine taban puanı getireceğiz. Çünkü eğitim fakültelerine giren öğrencilerin seviyesi yükselirse oradan mezun olan öğretmenin seviyesi yükselecektir. Eğitim seviyesi yükselmiş kaliteli öğretmenlerle de biz evlatlarımıza daha iyi daha kaliteli eğitim verebileceğiz."
“21. yüzyılı Türkiye’nin ve Türk milletinin asrı yapacağız”
Üstünlüğün genç ve dinamik nüfustan kaynaklandığını, etik ve değerler eğitimine önem verdiklerini de dile getiren Bakan Yılmaz, "Etik değerlerde, değerler eğitiminde eksik olduğumuzu düşünenlere ise biz 15 Temmuz´u örnek gösteriyoruz. 15 Temmuz şehitleri arasında öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz var. Onun için de dedik ki ´İnsanı yaşat ki devlet yaşasın, gaye insanı yaşatmak." diye konuştu.
Bakan Yılmaz, "Milletin iradesi çalınmak, Türkiye´nin işgal edilmek istendiği dönemde, 15 Temmuz´da olduğu gibi, ´Vatanın sana ihtiyacı var´ denildiğinde sağına soluna bakmadan ´Ben varım´ diyebilecek genç nesil istiyoruz. Türkiye´de bu nesil var. Bunu da 15 Temmuz´da bizzat yaşayarak gördük." açıklamasında bulundu.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ
FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN
THY'den öğretmenlere anlamlı jest
 4
İllere göre ihraç edilen öğretmen listesi!.
Rehber öğretmenliğe kimler başvurabilecek

2017 Ocak Öğretmen Net Maaşları

MEB'den öğretmenleri sevindiren öğrencileri şok eden kararEn çok öğretmen ihtiyaı duyulan 25 branş

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmen dedektif gibi iz sürdü, korkunç vahşeti ortaya çıkardı
Öğretmen dedektif gibi iz sürdü, korkunç vahşeti ortaya...
Son Dakika... İşçileri Taşıyan Midibüs TIR'a Çarptı, Çok Sayıda Yaralı Var
Son Dakika... İşçileri Taşıyan Midibüs TIR'a Çarptı, Çok...