"5,6 milyar $'lık Fatih projesi 1,5 milyon tabletle beraber buhar oldu"

Fatih Projesi kapsamında harcanan bütçeye ilişkin olarak İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan tarafından Twitter hesabından paylaşım yapıldı.

"5,6 milyar $'lık Fatih projesi 1,5 milyon tabletle beraber buhar oldu"
19 Temmuz 2019 - 14:26

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, 10. Kalkınma Planı'nda yer alan Fatih Projesi'ne ilişkin olarak kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda dikkat çekici ifadeler kullandı.

Bilindiği üzere, 2011 yılında eğitimde fırsat eşitliği ve bilişim teknolojilerinin öğrenme sürecinde daha etkin kullanım sağlamak üzere Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından başlatılan Fatih Projesi'nde geçen yıl Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz döneminde değişiklikler yapılmıştı.

MEB, Fatih Projesi kapsamında 1.438.000 tablet dağıtıldığını ve okullara ise 432.288 adet akıllı tahta gönderildiğini açıklamış ve klavyeli bilgisayarlar ile devam edileceğini duyurmuştu. TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen 11. Kalkınma Planı'nın ardından  İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan tarafından 10. Kalkınma Planı'nda yer alan 5,6 milyar dolarlık Fatih Projesi hatırlatıldı. Türkkan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Dün 11. Kalkınma Planı geçti Meclis’ten. 10. Kalkınma Planı’nda yer alan 5,6 milyar $’lık Fatih projesi 1,5 milyon tabletle beraber buhar oldu. Türkiye dışında birilerinin kalkındığı kesin.” ifadelerini kullandı.


Bu haber 2680 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort