erkek protez saçthemeforest temaları

4. Ulusal Bilim Kampı Başlıyor

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan 4. Ulusal Bilim Kampı, 11- 14 Şubat tarihleri arasında Konya’da düzenlenecek.

4. Ulusal Bilim Kampı Başlıyor
29 Ocak 2020 - 12:07

  MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan 4. Ulusal Bilim Kampı, 11- 14 Şubat tarihleri arasında Konya’da düzenlenecek.
Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Ulusal Bilim Kampı, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesinin işbirliği ile gerçekleşecek. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleşecek olan kampa Türkiye genelinden özel programlar ve proje okulları katılabilecek. Bakanlık tarafından gerçekleştirilen kamp Meram Fen Lisesi koordinesinde gerçekleşecek.
  4. Ulusal Bilim Kampı ödül töreni ise 1- 3 Haziran tarihleri arasında Selçuklu Kongre Merkezinde gerçekleşecek. Tören sırasında dereceye girmiş olan okullar için toplamda 50 bin lira değerinde ödüller verilecek.
Eğitim İçin Önemli Bir Organizasyon
  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Atalay, kampın önemli bir organizasyon olduğunu belirterek bazı açıklamalarda bulundu. Kampa katılacak olan öğrencilerin; robotik sistemler, moleküler biyoloji ve yenilikçi gıda işleme teknolojileri gibi konularda eğitim alarak yeteneklerini sergileyeceklerini belirten Atalay, proje ile öğrencilerin gözlem ve model oluşturma gibi pek çok konuda geliştirilmesinin amaçlandığını vurguladı. Bilim Kampı Değerlendirme Kurulu tarafından proje sonrasında öğrencilerin hazırlayacağı projeler değerlendirilecek. Kamp boyunca öğrenciler ve eğitmenler pek çok proje oluşturacak. Yapılan çalışmalar sonrasında öğrencilerin ortaya çıkardığı çalışmalar son halini alacak. Değerlendirmeye tabi tutulacak çalışmalara belirli ödüller de verilecek. Ödül töreninde dereceye giren tüm okullara toplamda 50 bin lira ödül dağıtılacak.
 
Bu haber 843 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort