2023 BİLSEM Öğretmen seçme atama kontenjan kılavuzu 2023 BİLSEM Öğretmen seçme atama kontenjan kılavuzu
Türkiye genelinde olumsuz hava koşulları nedeni ile 4 ilde eğitime ara verildi. Erzincen il genelinde okullar tatil edilirken, diğer illerde ilçe bazlı tatil açıklandı. İşte o iller ve yapılan açıklamalar:

ERZİNCAN
valilik tarafından yapılan açıklamaya göre Erzincan'da olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar 3 Ocak günü tatil edildi.
Erzincan Valisi Mehmet Makas, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde okulların 3 Ocak günü tatil edildiğini duyurdu
Ayrıca Engelli ve hamile personelin de bir gün idari izinli sayılacağını aktaran Makas, öğrencilerin tatilde ders çalışmasını ve kitap okumasını istedi.

ORDU
Ordu'nun da bazı ilçelerinde okullarda eğitime ara verildi. Mesudiye ve Akkuş ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime 3 Ocak günü ara verildiği bildirildi.
Ordu Valiliğince yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde kar yağışının etkili olduğu belirtildi.
Açıklamada, olumsuz hava şartlarından dolayı Mesudiye ve Akkuş ilçelerinde eğitim ve öğretime 3 Ocak Pazartesi ara verildiği kaydedildi.
Ayrıca, bu ilçelerde engelli ve hamile kamu görevlilerinin 3 Ocak günü idari izinli sayılacağı ifade edildi.

VAN
Van'da yoğun kar yağışı yaşamı olumsuz etkilerken bu nedenle 5 ilçede okullar 3 Ocak günü tatil edildi.
Van Valiliğinden yapılan açıklamada, 
"Olumsuz hava şartları nedeniyle 03.01.2022 Pazartesi günü Özalp, Saray, İpekyolu, Edremit ve Tuşba İlçelerimizde ilk ve orta dereceli okullar (liseler dahil) 1 (bir) gün tatil edilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu personeli idari izinlidir." dedildi.

GİRESUN
Giresun'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle 3 ilçede eğitime bir gün ara verildi.
Giresun Valiliğinden yapılan açıklamada,
"Yaşanan yoğun kar yağışı ve sonrasında oluşabilecek buzlanma riski nedeniyle amoluk ve Alucra ilçelerinde merkez ve köyler dahil tüm okullarda, 3 Ocak Pazartesi günü eğitim öğretime bir gün süreyle ara verildi. Şebinkarahisar ilçesinde ise sadece taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler 3 Ocak Pazartesi günü bir gün izinli sayılacaklar, taşımalı eğitim kapsamı dışında ki öğrenciler ise eğitime devam edecekler" denildi.