4 Bin Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek

CHP İzmir Milletvekili, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi Mustafa Ali Balbay, açığa alınan öğretmenlerle ilgili ikinci bir göreve iade hazırlandığı bilgisine ulaştı.

26 Kasım 2016 - 14:50 - Güncelleme: 26 Kasım 2016 - 15:15

7 bin öğretmenle ilgili incelemede sona yaklaşıldı, 10 gün içinde bunların en az yarısının görevine dönmesi, öğrencilerine kavuşması bekleniyor. Balbay, dün göreve iade edilen 6 bin öğretmenle ilgili bilgiyi de bir gün önce kamuoyuna aktarmıştı.

TBMM'de Milli Eğitim Bakanlığı'yla ilgili torba yasanın görüşülmesi sürecinde bakanlık yetkilileriyle temas kuran Balbay, açığa almanın gergin bir bekleyişe ve umutsuzluğa dönüştüğünü, bir an önce net bir karar verilmesi gerektiğini vurguladı.

Balbay'a bilgi veren bakanlık yetkililerine göre son durum şöyle:

-Eğitim-Sen üyesi olup, salt bir-iki toplu gösteriye ve eyleme katılanlar göreve iade edildi.

-FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınanlarla ilgili Bank Asya'da hesabı olanlar incelendi; sadece 8 Ocak 2014 günü Gülen'in 'Bank Asya'ya para yatırın' talimatına uyanlar FETÖ bağlantılı olarak değerlendirildi.

-Yaklaşık ilk 10 bin açıktaki öğretmenin 6 bininin iadesinin ardından hazırlanan ikinci liste 10 gün içinde sonuçlanacak. 7 bin öğretmenin incelenmekte olduğu bu çalışmada 3500-4000 kişinin iadesi bekleniyor.


YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Dem ogrt
  11 ay önce
  Polis eşi olan var mi acikta olanlardan. Eşim ihrac oldu beni aciga aldilar. Ne banka ne baska bi sey var. Ne ben de ne esimde.şoka ugradik. Ins bir an once iadeler olur.
 • Sevdalıöğretmen
  11 ay önce
  ŞUANKİ UYGULAMALA ÖNCE İHRAÇLARDAN BAŞLANMALIYDI.BANKASYA HESABI YÜZÜNDEN AÇIPA ALINANLAR DÖNERKEN BİZ İHRAÇ OLDUK.LÜTFEN DÜZELTİLSİN ARTIK
 • Merhaba
  11 ay önce
  İhrac edilenler ne olcak sadece sendikalı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 kanunu onayladı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 kanunu onayladı!
Marmara Üniversitesi'ne operasyon... Polisler odalarda arama yapıyor
Marmara Üniversitesi'ne operasyon... Polisler odalarda arama...