erkek protez saçthemeforest temaları

3600 Ek Göstergede Son Durum Ne?

Uzun zamandır gündemi meşgul eden 3600 ek gösterge kapsamında öğretmen, polis, hemşire ve din görevlileri gibi memurları ilgilendiren düzenleme konusundaki son durum merak ediliyor.

3600 Ek Göstergede Son Durum Ne?
09 Mayıs 2019 - 15:09

Hatırlanacağı üzere yerel seçimlerden önce vaatler arasında yer alan 3600 ek gösterge ile ilgili düzenlemenin TBMM'de gündeme getirilerek görüşülmesi bekleniyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da verilen sözler arasında kabul ettiği 3600 ek gösterge ile ilgili düzenlemenin TBMM'de kabul edilerek yürürlüğe girmesi durumunda memur maaşları da etkilenecek.

Elbette ki başta öğretmenler olmak üzere polis, hemşire ve din görevlilerini ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesinin son durumu merak ediliyor. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden önce AKP yetkilileri tarafından 3600 ek gösterge yasası için seçim sonrası tarih olarak verilmişti. Yaklaşık olarak 1.6 milyon memuru ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesi yürürlüğe girdiği takdirde emekli maaş ve ikramiyelerinde de artış söz konusu olacak.

Mayıs Ayında Meclis Gündemine Gelmesi Bekleniyor

TBMM çalışma takvimine göre 2019 Mayıs içerisinde gündeme gelmesi beklenen 3600 ek gösterge düzenlemesine ilişkin olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, diğer ilgili bakanlıklar ve Devlet Personel Başkanlığı çalışmalarını sürdürüyor. Ancak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenecek olması nedeniyle 3600 ek gösterge düzenlemesinin meclise gelmesinin gecikip gecikmeyeceği konusunda ise henüz hükümet tarafından resmi bir açıklama yapılmadı.

Bu haber 2780 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort