"3600 ek gösterge ve EYT'yi meclisten çıkarttıracağız!"

3600 ek gösterge ve emeklilikte yaşa takılanlar konularında CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba basın açıklaması yaptı.

"3600 ek gösterge ve EYT'yi meclisten çıkarttıracağız!"
09 Temmuz 2019 - 15:36 - Güncelleme: 09 Temmuz 2019 - 15:40

3600 ek gösterge ve emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili olarak CHP Malatya İl Başkanlığı binasında basın açıklamasında bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, konuya ilişkin değerlendirmeler yaptı.

3600 ek gösterge ve EYT konularına değinen Ağababa, şu değerlendirmelerde bulundu. Milyonlarca kişinin emeklilikte yaşa takıldığını ve sonrasında AKP'ye de takıldıklarını belirten Ağababa, şimdi de MHP'ye takıldıklarını söyledi. Bu sorunu çözeceklerini ifade eden Ağbaba, seçim öncesinde vaat edilen 3600 ek gösterge ve EYT düzenlemelerini meclisten çıkaracaklarını vurguladı. Bu konuların bizzat takipçisi olduğuna işaret eden Ağababa, özellikle hemşireler, polisler, din görevlileri, astsubaylar, öğretmenler ve infaz koruma memurlarını ilgilendiren 3600 ek gösterge konusunu sürekli gündemde tutacağını belirtti.

Veli Ağababa ayrıca, emeklilerin yarısından fazlasının hala asgari ücretin altında maaş aldıklarına dikkat çekerek, dul ve yetimlerin de 1.000 TL'nin altında maaş aldıklarını ve bu maaşlarla hayatlarını sürdürmeye çalıştıklarını dile getirdi.

Bu haber 1144 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort