3600 Ek Gösterge İçin Tarih Belli Oldu

Memurların merakla beklediği 3600 ek gösterge konusunda yaşanan gelişmeler kapsamında söz konusu düzenlemeye ilişkin yeni açıklamalar geldi.

3600 Ek Gösterge İçin Tarih Belli Oldu
24 Nisan 2019 - 12:20

Uzun bir süredir gündemde olan 3600 ek gösterge konusu milyonlarca memur tarafından merakla bekleniyor. Çünkü ek göstergenin 3600'e çıkması halinde memurların emekli maaşları ve emekli ikramiyeleri de artış gösterecek. Geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, meclisin çalışmaya başlamasıyla birlikte öncelikle ele alınacak konulardan birinin 3600 ek gösterge konusu olacağını ifade etti. Memurların maaşlarının, emekli aylıklarının ve ikramiye tutarlarının belirlenmesinde önemli olan 3600 ek gösterge ile ilgili yasal düzenlemenin son durumu ve hayata geçirilmesi konusunda yeni gelişmeler yaşandı.

3600 Ek Gösterge Ne Zaman Hayata Geçirilecek?

Devletin çeşitli kurum ve kuruluşlarında öğretmen, hemşire, polis, yönetici, din görevlisi olarak çalışanların ve emeklilerin bir süredir beklediği 3600 ek göstergenin ne zaman kesinleşeceği merak ediliyordu. AKP Grup Başkanı Naci Bostancı tarafından yapılan açıklamada 3600 ek göstergenin çıkması ve uygulanmasının Mayıs ayında olacağı kaydedildi. TBMM'nin çalışmaya başlamasıyla yaklaşık 1.6 milyon memuru ilgilendiren ek gösterge sorunu görüşülerek çözülmeye çalışılacak. Mecliste yapılan çalışmalar sonucunda 3600 ek gösterge yasalaştığı takdirde öğretmen, hemşire, polis ve din görevlilerinin ek göstergesi de 3600 çıkarılmış olacak. Dolayısıyla memur maaşları ve emekli ikramiyeleri ile birlikte emekli maaşları da artış gösterecek.

Bu haber 1713 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort