alışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, tüm hazırlıkları tamamladı. Düzenleme, Cumhurbaşkanlığı Külliye’sinde yapılan toplantıda ele alınırken, 3600 ek göstergeyle sağlanacak yeni hakların mali boyutları da detaylı bir şekilde değerlendirildi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında yapılan toplantıya alışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel ve ilgili bakan yardımcıları da katılım sağladı.

Toplantıda Bakan Bilgin, çalışmayla ilgili sunum yaptı. Kapsamı, gösterge artış oranları, kimleri ne şekilde etkileyeceği paylaşıldı.

Toyota şarj edilebilir hibrit Yeni C-HR Türkiye'de üretecek Toyota şarj edilebilir hibrit Yeni C-HR Türkiye'de üretecek

4 meslek grubu üzerinden yapılan hesaplamalarda emekli ikramiyeleri ve emekli maaşlarında düzenlemeyle yüzde 25’e varan artış olacağı belirtilenler arasında, toplantıda düzenlemenin bu kapsamda hazine ve bütçe üzerindeki etkisi de ele alınanlar arasında.

alışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin’in, düzenlemeyi bu hafta içinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bekleniyor.

3600 EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİYLE MAAŞ VE EMEKLİ İKRAMİYELERİNDE NASIL BİR DEĞİŞİM OLACAK

Ek gösterge çalışması ile polis, din görevlisi, öğretmen ve hemşire dışında kalan diğer unvanların ek gösterge rakamları 500-750 arası artırılacak.