35 Yıllık öğretmeni emekli eden görüntü

Antalya Konyaaltı Endüstri Meslek ve Teknik Lisesi'nde 35 yıllık tarih öğretmeni 57 yaşındaki Ahmet Hilmi Kancı, geçen öğretim yılı sonunda derse girdiği sınıfta biri hariç tüm öğrencilerin uyuduğunu görünce emekliye ayrıldı.

05 Ocak 2017 - 08:14 - Güncelleme: 05 Ocak 2017 - 08:18

Ödev verildiğinde yapmayan öğrencinin rahatlıkla 'yapmadım' deyip, zayıf verilse de umurunda olmadığı bir tavır sergilediğine işaret etti.

"Örneğin okulun önündeki caddede sigara içen öğrencileri görüyorum, yanlarına gidiyorum ama içmeye devam ediyorlar ve niye sigara içtiklerini, doğru olmadığını söylediğimde de 'okulun içinde içmiyoruz' diye çok rahat cevap verebiliyor. Eğitim sistemimiz artık Milli Eğitim çalışanları, okul idarecileri ve öğretmenlerimizi yalnızlaştırmıştır. Okullarımızdaki genel disiplin maalesef zayıftır. 

Eğitim çalışanları veli karşısında savunmasız bırakılması, haklarının savunulmuyor olması gibi nedenlerle okul idarecileri ve öğretmenler öğrencilere müdahale edemez duruma gelmiştir." 
***
Alıntı

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Erdal berke
  11 ay önce
  Katsayıyı 3600 yapsınlar birsüru yaşlı öğretmen emekli olur.Katsayıyı bekliyor millet yoksa tadı tuzu kaçtı öğretmenliğin. Habire müfredat degisiyor kırtasiyecilik artıyor.
 • osman
  11 ay önce
  Hocam çocukların psikosunu düşünün.Yarınımız onlar.Genel Disiplin demeyin ileri demokrasi deyin.Çocuklar uyuma haklarını kullanıyorlar.Pis avrupalı ise sert disiplin uyguluyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor
FETÖ'den aranan öğretmenin Japonya'ya kaçtığı belirlendi
FETÖ'den aranan öğretmenin Japonya'ya kaçtığı belirlendi