33 Branş İçin Öğretmen Alımı

İŞKUR üzerinden 33 farklı branş için personel alımı yapılacak. Bu branşlardan biri de öğretmen alımlarıdır. Alınacak olan öğretmenler için tecrübe şartı aranmıyor. Bu öğretmenlerin sayısı ise net olarak belli değil. Fakat genel olarak fazla sayıda alım bekleniyor.

33 Branş İçin Öğretmen Alımı
22 Kasım 2019 - 10:43 - Güncelleme: 22 Kasım 2019 - 11:20

Farklı Branşlar İçin Alım
Lise mezunu, ön lisans mezunu ya da lisans mezunu personel alımı İŞKUR tarafından yapılacak. Özel firmalar için alınacak olan personeller ile istihdam sayısı bir hayli artacak. 33 farklı branş için ise tecrübeye bakılmaksızın öğretmen alımı yapılacak.

33 Branşta Öğretmen Alımı
Rehber öğretmenlik, öğretmen alımı yapılacak branşların başında geliyor. Okul öncesi, matematik, fizik, İngilizce, Beden eğitimi, Çince gibi branşlar için de aynı şekilde öğretmen alımı yapılacak. Okul öncesi, Fen Bilgisi, Engelliler Sınıf İşletme Makine Ve Kalıp, Türkçe öğretmenliği için de alım yapılacak. Bu branşlar ile birlikte toplamda 33 branş için öğretmen alımı yapılacak.

Öğretmen Alımında Gerekli Şartlar

Öğretmen adayları için lisans mezunu olma şartı aranacak. Ayrıca bu öğretmenler eğitim bölümlerinden mezun olacak. Bölüm mezunu olanlar için ise formasyon eğitim sertifikası şartı aranacak. 18 yaşını tamamlamış olmak istenen diğer şartlardan olacak. Her ilan için iş tecrübe şartı ise bulunmuyor. Bazı ilanlar için bu şart istenebiliyor. Tecrübe gerektiren ilanların belirlenmesi ve tüm ilaların takibi ise İŞKUR sayfasından yapılacak.

Bu haber 1223 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort