30 Bin Öğretmen ataması sözü tutulacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı resmi web sitesinde haberler kısmında yer alan ve Eylül ayında yayınlanan habere göre Ekim ayı haricinde yeni öğretmen atamaları yapılmasına yönelik bir haber yer almıştı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın 2 Eylül 2016 tarihinde yaptığı açıklamada, Maliye Bakanlığı'ndan 15 bin ek atama izni istenildiğini ve en yakın zamanda 30 bin öğretmenin atamasının yapılacağını belirtmişti.

05 Kasım 2016 - 09:26 - Güncelleme: 05 Kasım 2016 - 13:23

 Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Orman Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yaklaşık 3 ay önce Sivas Valiliği görevine atanan Davut Gül´ü ziyaret ederek, hayırlı olsun dileğinde bulundu. Bakanlar Yılmaz ve Eroğlu, ziyaretin anısına Valilik şeref defterini imzaladı.

Basın mensuplarının "28 bin öğretmen ihraç edildi. Bu ihraçlar devam edecek mi yoksa soruşturmalar tamamlandı mı?" sorusu üzerine Bakan Yılmaz, "İncelemeler devam ediyor. Büyük bölümü tamamlandı ama incelemeler devam ediyor." dedi.    Bakan Yılmaz, 19 Eylül´de okulların açılacağını hatırlatarak, "Şu an 15 bin öğretmen alımı için mülakatlar devam ediyor.

Maliye Bakanlığından ilave 15 bin öğretmen alımı için izin istedik. Dolayısıyla 30 bin öğretmenimizi en kısa zamanda atamak istiyoruz ki yeni eğitim, öğretim yılında hiçbir eksiklik olmasın.

Evlatlarımız, öğrencilerimiz eğitim yönünden bir aksamaya uğramasın." diye konuştu.    Türkiye´nin zor bir dönemden geçtiğini, adeta uçurumun kenarına geldiğini belirten Yılmaz, şunları kaydetti: "Türkiye´nin bu uçurumun kenarına bir daha gelmemesi için yapmamız gerekenler var.

10 yıl sonra yine aynı zihniyetin yeniden bir darbe yapmayacağına garanti veren kimse var mı? 10 yıl sonra yeniden bu milleti uçurumun kenarına getirmemek için bu görevler kendisine emanet edilen kişilerin, genel müdürdür, bakandır, mutlaka gereğini yapması lazım. Milletin hakkı hukuku tek kişinin veya bazı kişilerin hakkı ve hukukundan çok daha öndedir.

Durduğunuz yerde kime güç veriyorsunuz, kime katkıda bulunuyorsunuz, bunu çok dikkatli olarak değerlendirmek lazım. Bulunduğunuz, durduğunuz yerde destek verdiğiniz kimse terör örgütünün başıysa kusura bakmayın siz doğru yerde durmuyorsunuz demektir. Doğru yerde durmamanın hukuk nezdinde bir karşılığı olması gerekir. Türkiye Cumhuriyeti devleti de bir hukuk devletidir, onun gereğini yapıyor."

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ
FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN
En çok öğretmen ihtiyaı duyulan 25 branş
  


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete soruşturma
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete...
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı