30 Ağustos'a 30 Bin Öğretmen Mi?

Ağustos 2016 Öğretmen Atamaları İçin 30 Bin Kadro Planlanıyor. 2016 Ağustos ayında ne kadar öğretmen atamaları yapılacağı henüz netlik kazanmadı. 2016 Ağustos ayı öğretmen atamaları için 30 bin kadro planlanıyor. 

15 Mart 2016 - 23:27

Ağustos 2016 Öğretmen Atamaları İçin 30 Bin Kadro Planlanıyor. 2016 Ağustos ayında ne kadar öğretmen atamaları yapılacağı henüz netlik kazanmadı. 2016 Ağustos ayı öğretmen atamaları için 30 bin kadro planlanıyor. 
 Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı 2016 Şubat ayında 30 bin öğretmen atamaları yaptı. 30 bin öğretmen adayı, atamaları yapıldıktan sonra staj sürecine geçti. 6 aylık staj sürecinin ardından şubat ayı öğretmen atamalarında atanan öğretmen adayları Eylül'de ataması yapıldıkları ilde göreve başlayacaklar.

Şubat ayı öğretmen atamalarının ardından gözler 2016 KPSS/ÖABT sınavlarından sonra yapılacak olan Ağustos ayı öğretmen atamalarına çevrildi. Ağustos ayı öğretmen atamaları ne kadar olacak? Ağustos ayında ne kadar öğretmen atamaları yapılacak? Ağustos ayı öğretmen atamaları için düşünülen sayının 30 Bin kadro olduğu tahmin ediliyor. 2016 Şubat ayında yapılacan 30 Bin atama ve MEB'e 2016 yılında verilen bütçe tutarları da düşünülecek olursa Ağustos ayı öğretmen atamaları kadrolarının 30 bin olacağını söylemek mümkündür. Tabi bunun için MEB'e atama izninin verilmesi gerekiyor.

MEB BÜTÇESİ GÖRÜŞMELERİ VE ÖĞRETMEN ATAMALARI DURUMU 

2016 Ağustos ayında yapılaca öğretmen atamaları için kadrolar netleşiyor. 5 Mart Cumartesi Meclis Genel Kurulu'nda Milli Eğitim Bakanlığı bütçe görüşmeleri yapıldı. Bütçe görüşmelerinden sonra 2016 yılı Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi 76 Milyar TL olarak belirlendi. Atama bekleyen öğretmen adayları, bütçe görüşmelerini takip ederek Ağustos ayı öğretmen atamaları kadrolarının ne kadar olacağını merak edip Milli Eğitim Bakanı Sn. Nabi Avcı'nın konuşmalarını takip ettiler. 

Meslektaşını tehditin cezası nedir?

Milli Eğitim Bakanı Sn. Nabi Avcı Ağustos ayı öğretmen atamaları ile ilgili herhangi bir bilgi vermese de bütçe tutarı ile Ağustos ayında öğretmen atamaları yapılması halinde kadro sayısı ile ilgili net tahminler yapmak mümkün oldu. Milli Eğitim Bakanlığı 2016 bütçe tutarı toplamda 76 Milyar TL olduğu için bu tutarda ne kadar öğretmen atamaları yapılır sizin için derledik. 

2016 AĞUSTOS AYINDA EN AZ 50 BİN ÖĞRETMEN ATAMALARI YAPILABİLİR 

MEB 2016 bütçe tutarlarına göre, Ağustos ayında Milli Eğitim Bakanlığı 30 bin öğretmen atamaları daha yapabilir. 2016 Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi 76 Milyar TL olarak belirlendi. Bütçeden öğretmen atamaları yapılması durumunda, Milli Eğitim Bakanlığı en az 30 bin öğretmen atamaları yapabilecek durumda. Şu an bütçeden MEB'in elinde kalan kalan kadrolar 10 Bin, Temmuzda emekli olacak öğretmen sayısı ve ek atama izni il 30 bin öğretmen atamaları daha yapılması mümkündür. Ağustos ayı öğretmen atamaları kadrolarının ne kadar olacağını ilerleyen günlerde milletvekillerinin yazılı soru önergesine verilecek cevaplarla anlayabiliriz. Yani Ağustos ayı öğretmen atamalarının netlik kazanması önümüzdeki haftalarda belli olabilir.

Atama bekleyen öğretmen adaylarının da bu konuda taleplerini söylemek mümkün. Öğretmen adayları 2016 KPSS/ÖABT sınavlarına 400 bin civarı öğretmen adayının gireceğini ve 2016 Ağustos ayında en az 50 bin öğretmen atamaları yapılmaısnı talep ediyorlar.(MEBPERSONEL)

Sınav Ücretleri Ne Zaman Ödenecek

Kaymakam yapıyorsa öğretmen neden yapmasın TIKLA OKU

Öğretmenim öğrenciye sakın dokunma TIKLA OKU

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adli Bilişim Uzmanından flaş Bylock açıklaması
Adli Bilişim Uzmanından flaş Bylock açıklaması
Muğla'da deprem
Muğla'da deprem