Türkiye'de okul sürelerine ilişkin yeni düzenlemenin yapılacağı zaman zaman haber sitelerinde yer alıyordu.

Paylaşılan haberlere göre Milli Eğitim Bakanlığının okullarla ilgili yeni kararlar alacağı ve haftada iki gün olan hafta sonu tatilini üç güne çıkaracağı, beş gün olan ders süresini ise dört güne düşüreceği iddia ediliyordu.

Okullarda tatilin süresinin uzatılmasına gerekçe olarak ise Avrupa birliği ülkelerinden bazılarının bu uygulamayı yapıyor olması gösteriliyordu.

2024 Ocak zamlı öğretmen maaşları derece derece 2024 Ocak zamlı öğretmen maaşları derece derece

Medyada yer alan bu haberlerin ardından milyonlarca öğrenci, öğretmenler ve veliler de bu konuyu merak ediyor ve sitemize; Milli Eğitim Bakanlığının bu konuda ne düşündüğü yönünde sorular yöneltiyordu. 

Bir süre önce yaptığımız haberde velilerin, öğrencilerin ve öğretmenlerin bu merakını ve sordu soruları milli eğitim bakanlığı yetkililerine sormuş ve cevabını haber olarak yayınlamıştık.

Bakanlık tarafından sitemize verilen bilgi de, bakanlığın bu yönde bir çalışması olmadığı, okulların üç gün tatil edilmesi yönünde herhangi bir kararın bulunmadığı yer almıştı.

Haberi sitemizde yapmamıza rağmen, üç gün tatil kararının uygulanacağı yönünde haberler ve beklentiler devam ederken, bugün CNN Türk canlı yayınına katılan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'e konuya ilişkin soru yöneltildi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 3 gün tatil 4 gün okul için şunları söyledi:

''Okullar 4 güne düşmesi konusunda böyle bir şey yok. Bir baktım sosyal medyaya bir gazete açıklama yapmış Milli Eğitim Bakanı açıkladı. Öyle bir şey yok.''