25 Çocuğa Cinsel İstismarda Bulunduğu İddia Edilen Öğretmen Tahliye Edildi

Sınıf öğretmenlerinin cinsel istismarına uğradığı iddia edilen 25 çocuğun davası kapsamında Antalya'daki duruşmayı takip eden UCİM Başkanı Saadet Özkan, aynı öğretmenin 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden davada tahliye karar verilmesine tepki gösterdi.

25 Çocuğa Cinsel İstismarda Bulunduğu İddia Edilen Öğretmen Tahliye Edildi
05 Temmuz 2019 - 16:08

Antalya'daki bir devlet okulunda 4. sınıfa devam eden 25 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddia edilerek tutuklanan sınıf öğretmeni hakkındaki duruşmayı takip için Antalya'ya gelen Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Başkanı Saadet Özkan, aynı kişinin 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden başka bir davada tahliye edilmesi kararına tepki gösterdi.

Antalya Adliyesi önünde dernek üyeleri ile birlikte basın açıklaması yapan Saadet Özkan, duruşmalar için getirilen basın yasağı ve savcının beraat talebi ile sanığın tahliyesi kararını sert bir dille eleştirdi. Söz konusu öğretmen ile ilgili olarak 2016 yılında bir şikâyet bulunduğunu hatırlatan Saadet Özkan, bu konulara bir çözün bulunamazsa vatanın bu insanlarını net bir şekilde yürüyüşe davet ederek hep birlikte mücadele edeceklerini söyledi.

UCİM Avukatının Açıklamaları

UCİM İstanbul Koordinatörü Avukat Özlem Dörtkardeşler ise kendilerini üzen bir duruşmadan çıktıklarını söyleyerek, öğretmenin 25 çocuğu taciz ettiğini ve bu durumun çocukların ifadeleri ile pedagog raporları sayesinde sabitlendiğini belirti. Mahkeme kararının her zamanki gibi delil yokluğuna dayandırıldığını aktaran Dörtkardeşler, çocukların soyut beyanlarından başka delilin olmadığının söylendiği, bu çocukların “Öğretmenim beni taciz etti.” şeklindeki ifadelerini ne amaçla verdiklerini sordu. Mahkeme heyetinin avukatlara kızdığını belirten Dörtkardeşler, bu duruşmada sanığın tahliyesine karar verildiğini ve diğer davalarda ise tutukluluk halinin devam ettiğini söyledi.

Öte yandan, basın açıklaması devam ettiği esnada sinir krizi geçiren mağdur çocukların annelerine sağlık ekipleri tarafından ambulansta müdahale edildiği görüldü.

Bu haber 1138 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum